1. třídy (K. Golová, H. Sekelská)

29. června 2022
 
Tito motýli se usadili na nástěnce vedle třídy 1.B.
 
     
 
28. června 2022
 
Několik momentek ze sportovně/vědomostního dopoledne, které včera pro I. stupeň připravili deváťáci spolu se svými třídními učitelkami paní Kubáskovou a paní Mackovou. Děkujeme! (na fotografiích třída 1.A)
 
               
 
27. června 2022
 
Návštěva řezbářské dílny a MŠ v Heřmánkovicích
 
Třída 1.A dostala pozvání do řezbářské dílny pana Juráska. Taková nabídka se neodmítá, a tak se prvňáčci na bezmála pohádkové místo v Heřmánkovicích brzy vydali. Pan Jurásek dětem předvedl ukázku své práce a nastínil, jak jeho obdivuhodné dřevěné sochy vznikají. Žáci si mohli vyzkoušet některé pracovní nástroje, a potom na ně jako sladký bonus čekalo občerstvení v podobě muffinů. Po rozloučení s panem Juráskem se třída paní učitelky Golové přesunula o kousek dál, konkrétně do heřmánkovické mateřské školky. Tam už na ně čekala paní Lehocká a "její" děti, se kterými se prvňáčci brzy skamarádili a společně si pak na tamější zahradě užívaly závěr povedeného letního dopoledne.
 
                                               
 
23. června 2022
 
1.B na výletě
 
Třída 1.B se vydala na výlet po Broumovských stěnách. Prvňáčci jako správní cestovatelé vyrazili nejprve autobusem a hned konali dobré skutky, když našli a vrátili mobil, který vypadl jedné z cestujících. Po krátké cestě autobusem na zastávku "Jetřichov-rozcestí" se už děti musely spolehnout na své nohy. Vydaly se na cestu Broumovskými stěnami a během putování plnily různé výzvy. Také zkoumaly dutiny stromů, zahlédly obyvatele lesa, pochutnaly si na borůvkách, obdivovaly plavecký styl žáby v kaluži a zahrály si různé hry s míčem i bez míče. Po návratu do Broumova měli prvňáčci v nohou 12,5 km. Zvládli to skvěle a výlet se vydařil!
H. Sekelská
 
       
 
21. června 2022
 
Výlet 1.A do Zdoňova
 
17. června se třída 1.A vydala na školní výlet do Zdoňova. Děti - společně s paní učitelkou Golovou a paní asistentkou Šichanovou - vystoupily na vlakovém nádraží v Adršpachu, odkud pokračovaly na Křížový vrch. Poté se zastavily u tajemných kamenů, na kterých se pokoušely objevit mušle jako důkaz, že tu před dávnými lety bylo moře. Následovala cesta ke zřícenině kostela Panny Marie, a pak už lehoulinký sestup do Zdoňova. Paní učitelka Golová dětem průběžně předčítala pověsti, které se vážou k jednotlivým místům. Výlet byl zakončen opékáním špekáčků a "vegetováním" na zahradě u paní učitelky.
 
                           
 
13. června 2022
 
Čmeláci z 1.A.
 
 
             
 
9. června 2022
 
Tito motýli vylétli z třídy 1.B.
 
             
 
7. června 2022
 
Pasování prvňáčků na čtenáře
 
Ve dnech 3.6. a 7.6. se prvňáci naší školy stali čtenáři. V dětském oddělení MK Broumov byli mečem rytíře Knížana slavnostně PASOVÁNI NA ČTENÁŘE. Nebylo to však jednoduché. Všichni museli nejprve prokázat své čtenářské dovednosti a splnit několik úkolů, které jim rytíř připravil. Skládali věty, řadili části textu, přiřazovali obrázky. Po úspěšném splnění všech úkolů mohlo dojít k slavnostnímu pasování. Po přečtení čtenářského slibu se meč rytíře Knížana dotkl ramene každého nového čtenáře. Při této příležitosti dostaly děti knihu krásných příběhů o Dubánkovi, záložku se svým jménem a čtenářský průkaz do dětského oddělení. Průkaz děti hned vyzkoušely a z knihovny si odnášely svoji první samostatně vypůjčenou knihu.
Děkujeme paní Janě Lacině Jenkové a ostatním pracovnicím knihovny za přípravu akce, která určitě posílí chuť číst knihy a brát čtení jako příjemnou součást života. Rovněž děkujeme paní Renatě Kolářové a rytíři Knížanovi z loutkového souboru BRUM.
 
Květa Golová, Helena Sekelská
 
Pasování třídy 1.A:
 
                                                                                             
 
Pasování třídy 1.B:
 
                                                         
 
1. června 2022
 
Třída 1.A na fotografiích paní učitelky K. Golové z dnešní akce v klášterní zahradě (viz samostatný příspěvek v sekci "Společné").
 
                                                   
 
27. května 2022
 
Bělásci z 1.A.
 
         
 
26. května 2022
 
Ukázka dravců, která proběhla minulou středu na školním hřišti (viz samostatný příspěvek v sekci "Společné"), byla pro prvňáčky inspirací k tvorbě těchto výtvarných prací...
 
             
 
19. května 2022
 
Žáci 1.A se zabývali tematikou ročních období, a to výtvarně i poeticky...
 
     
 
11. května 2022
 
Své nejnovější výtvarné práce vytvářely děti z 1.A na školní zahradě. Insparaci měly hned po ruce...
 
                              
 
9. května 2022
 
Příprava dárků ke Dni matek a společné fotografie s hotovými výrobky. - 1.B (třída 1.A níže)
 
                         
 
Příprava dárků ke Dni matek a společné fotografie s hotovými výrobky. - 1.A
 
                      
 
7. května 2022
 
Ukázky nejnovějších prací třídy 1.A.
 
                 
 
4. května 2022
 
A čápi ještě jednou, tentokrát ze sousední třídy, tedy 1.A.
 
     
 
3. května 2022
 
Čápi jako výtvarné téma žáků z 1.B.
 
      
 
29. dubna 2022
 
Čarodějnický den třídy 1.A objektivem paní učitelky Golové, jež připojuje poděkování hlavní organizátorce, paní učitelce Volákové, stejně jako žákům II. stupně, kteří se na akci podíleli.
 
                                                  
 
27. dubna 2022
 
Minulý týden probíhala na I. stupni akce "Zdravá svačinka". Děti si za pomoci rodičů chystaly taková dopolední jídla, která by pokud možno co nejméně zatížila jejich tělo, a tedy i mysl. Daný program znamenal jakési pomyslné propojení se Dnem Země, kterým celý týden vyvrcholil. Žáci se učili, že i styl a způsob stravování může být naší planetě ku prospěchu. (fotky svačinek jsou z 1.B, rozpis pokrmů, přání Zemi a symbolické dotknutí glóbu z 1.A)
 
              
 
21. dubna 2022
 
Kouzelné květiny z 1.A, které po přičichnutí splní lecjaké přání.
 
         
 
15. dubna 2022
 
Barevný týden v prvních třídách
 
Velikonoce a lidové zvyky k nim patřící byly tématem našeho předvelikonočního týdne. Dny dostaly barvy podle barev, které se objevují na kraslicích.  Byla to žlutá, oranžová a červená. Chtěli jsme školu rozzářit barvami, které přinášejí pozitivní energii, povzbuzují a rozveselují. POVEDLO SE!
(K. Golová, H. Sekelská)
 
            
 
11. dubna 2022
 
Fotografie zachycující výrobu a finální podobu papírových žabek (1.A).
 
               
 
10. dubna 2022
 
Aby se prvňáčci cítili ve své třídě ještě lépe, vytvořili si společnost papírových koček, kterým rovnou přidělili zábavná jména.
 
      
 
6. dubna 2022
 
Děti z prvních a druhých tříd se pustily do jarního projektu, při kterém se učí sázet ředkvičky a salát. (na fotografiích třída 1.A paní učitelky K. Golové)
 
           
 
4. dubna 2022
 
První a druhé třídy navštívily Velikonoční výstavu, která právě probíhá v síni LokArt (budova Café Herzog). Děti zhlédly ukázky rukodělné výroby, techniky a dekorace, jež souvisejí s nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Výstava se nejmenším žáčkům líbila a všem její návštěvu doporučují! (na fotografiích třída 1.A)
 
             
 
1. dubna 2022
 
Sluníčka z 1.A a tulipány z 1.B.
 
       
 
25. března 2022
 
Na nástěnkách 1. tříd přibyly nové výtvarné práce...
 
     
 
17. března 2022
 
Třída 1.A je doslova poseta "důkazy" o vydatné aktivitě malých žáků. V rámci výtvarné výchovy děti zkoušely na čtvrtku vystřiženou do tvaru ruky nanášet barvy, pro jinou práci se nechaly inspirovat večerníčkem Králíci z klobouku, tvořily postavu Cibulenky a Cibuláčka, učily se poznávat jednotlivé části lidského těla, pomyslnému koťátku napsaly zprávu o tom, co už se za dosavadní pobyt ve škole naučily, a samozřejmě nemohlo chybět téma věnující se nastupujícímu jaru. 
 
                        
 
15. března 2022
 
Atmosféra příchodu jara na nástěnce 1.B.
 
       
 
25. února 2022
 
Masopust v 1.A.
 
     
 
Masopust v 1.B.
 
      
 
31. ledna 2022
 
<span st