1. třídy

14. ledna 2022
 
Píseň Dva mrazíci se stala inspirací pro výtvarné práce žáků 1.A.
 
         
 
17. prosince 2021
 
Příspěvky prvňáčků do projektu paní učitelky Evy Kroupové. Na výstavě, která se na začátku prosince konala před místním gymnáziem, bylo shromážděno přes půl tisíce podobných obrázků.
 
     
 
15. prosince 2021
 
Děti z 1.A raději tvořily své vlasní matematické řetězy, než aby přišly do styku s tím opravdovým, čertovským.
 
 
 
 
14. prosince 2021
 
Knihovna ve vánočním hávu
 
Vánoční atmosférou dýchala prosincová návštěva 1.A a 1.B v Městské knihovně. Vánoční stromeček a svátečně naladěné paní knihovnice přivítaly prvňáčky jako staré známé. Tentokrát si pro ně připravily krásný příběh Oslík a vánoční andělíček. S hlavními postavami děti doputovaly až do Betléma. Pobyt v knihovně tématicky pokračoval výrobou andělíčků, kterými byl následně ozdoben stromeček v děském oddělení knihovny. Samozřejmě nechyběla chvíle na posezení s knihami. Mnozí malí čtenáři tak našli inspiraci k tomu, o co si napsat Ježíškovi.  
(K. Golová, H. Sekelská)
 
                         
 
3. prosince 2021
 
Mikulášská návštěva v 1.A a v 1.B.
 
             
 
3. prosince 2021
 
Čerti podle prvňáčků.
 
             
 
13. listopadu 2021
 

Pověsti z Broumovska

Loutkový soubor Brum opět nezklamal. Dvě místní pověsti v jejich podání zaujaly malé diváky. Děti se seznámily s pověstmi Schrollův kříž a Strašidelný mlýn. Po návratu si s chutí sdílely své zážitky a těší se na další zážitky.

 
 
12. listopadu 2021
 
Svatý Martin v prvních třídách

V průběhu týdne se prvňáčci připravovali na svátek svatého Martina. Ve čtvrtek 11.11. měl přijet na bílém koni. Na bílém koni nepřicválal, ale to ničemu nevadilo. Prvňáci si to i tak užili. Bílého koně vytvořili, luštili martinské rébusy z matematiky a českého jazyka, seznámili se s legendou a zvyky, které se k tomuto svátku váží. Nezapomnělo se ani na martinské lucerničky.
(H. Sekelská, K. Golová)
 
                              
 
5. listopadu 2021
 
Dnes se u prvňáčků konala Zeleninová slavnost. Třídy byly vyzdobené obrázky, na stolech mísy plné vitamínů a někteří žáčci dokonce přišli v převlecích, jež symbolizovaly jednotlivé druhy zeleniny.
 
                           
 
25. října 2021
 
První třídy v knihovně
 
O tom, že zabořit „zobák“ do knihy není vůbec na škodu, se přesvědčil špaček Kamil. Je to celkem vzato příjemné a užitečné a nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit a může vám to zachránit i život. S Kamilovým příběhem seznámily děti z prvních tříd milé paní knihovnice Jana a Maruška 15.10. a 22.10. v dětském oddělení naší broumovské knihovny. Děti nejenom prožily Kamilův zajímavý příběh, ale „osahaly“ si knihovnu zevnitř a ponořily své „zobáčky“ do knih, stejně jako Kamil. Jejich radost a zaujetí dokládají fotografie.
Třídní učitelky 1.A, 1.B
 
 
14. října 2021
 
Výtvarná tvorba prvních tříd nabírá na obrátkách. Děti pod vedením třídních učitelek Golové a Sekelské tvořily např. pestrobarevné bubliny, autoportréty, myšky hodující na kousku ementálu nebo papírové loďky.
 
                                         
 
30. září 2021
 
Podzimní téma 1.A.
 
        
 
23. září 2021
 
Medvědi z 1.A.
 
     
 
1. září 2021 
 
1. den v 1.B
 
Stejně jako v 1.A, i v 1.B začal pro nejmenší žáky první školní rok. S úsměvem přišli téměř všichni, slzičky se po tváři nekutálely, i když trošku nejistoty bylo vidět. A co řekly druhý školní den děti o svém prvním školní dni? 
"Bylo to super, bylo to dobré, byl jsem trošku nervózní, měl jsem takový kroucení v břiše, úžasné, moc príma." Tak doufejme, že kroucení v břiše jsme si odbyli a před námi teď už budou jenom príma dny.
(Helena Sekelská)
 
   
 
1. den v 1.A
 
První školní den byl protkán těšením i drobnou nejistotou. Vše ale dobře dopadlo a doufáme, že nás bude provázet pohoda a úsměv na tváři po celý rok tak, jak tomu bylo 1. září. Zvládli jsme i práci bez rodičů....teď už jsme opravdovými školáky!
(Květoslava Golová)
 
  
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------