1. třídy (J. Nyklíčková, B. Rojkovičová)

9. února 2024

Masopust v 1.B.

Stejně jako v ostatních třídách se masopust slavil v pátek 9.2. i u nás ve třídě.
Prvňáčci se s masopustní tradicí seznamovali, naučili jsme se k masopustu písničku, tančili jsme, zaskotačili si v tělocvičně a našli výborné koblihy. Všechny děti přišly v krásných maskách a dopoledne si moc užily.

19. prosince 2023

Vánoční kapři z 1.A.

         

9. prosince 2023

Aktuální výtvarné práce 1.A.

                      

20. listopadu 2023

Podzimní lístky z 1.A.

         

15. listopadu 2023

Svatomartinské práce 1.B.

         

8. listopadu 2023

Aktuální nástěnka 1.A.

               

 

5. listopadu 2023

Podzimní výuka o ovoci a zelenině, jejich třídění, ochutnávka a zdařilá sklizeň mrkve v 1.B.

                         

14. října 2023

Výtvarná práce 1.B

V minulých dnech jsme se v prvouce věnovali cestě do školy, zkoušeli jsme si vzpomenout na svoji adresu a naučili jsme se poznávat pár dopravních značek a prostředků. Zpívali jsme si písničku o mašince a téma jsme zpracovali při hodinách výtvarky. Výsledné nástěnky stojí za prohlédnutí. (B. Rojkovičová)

            

24. září 2023

O veliké řepě (1.B)
 
Celý týden jsme pracovali s pohádkou O veliké řepě. Řepu jsme poznávali, ohmatávali, porovnávali podle velikosti, povídali jsme si, co taková řepa potřebuje k tomu, aby vyrostla, k čemu se používá. Pohádku jsme rýmovali i hráli. Také jsme se vrhli na ilustrované leporelo a samotnou řepu jsme použili na výrobu výborné pomazánky a barvení "řepy papírové". Naučíme se o ní ještě jednu krátkou písničku, abychom to měli komplet. Všechny nás to moc bavilo. (B. Rojkovičová a 1.B)
 
                                    
 

21. září 2023

Poznávací program 1.A

Třída 1.A absolvovala poznávací program, jenž proběhl v klášterní zahradě pod vedením psycholožky Michaely Krutilové.

     

18. září 2023

Ploštice z 1.B
 
Společné pozorování života ploštic v přírodě, jejich kresba a následné vytrhávání, bylo pro prvňáčky velikou výzvou, které se zhostili naprosto skvěle a vzniklo tak první větší společné dílo. (B. Rojkovičová)
 
                     
 

7. září 2023

Seznamovací aktivity 1.B
 
Hned první středu po nástupu do školy využili žáčci 1.B k seznamovacím hrám se školní psycholožkou Míšou Krutilovou. Míša si připravila mnoho her, u kterých si děti procvičovaly jména svých spolužáků, snažily se zapamatovat, jaké zájmy mají po škole, co mají rády, a k tomu všemu si stihly zaběhat, protáhnout se a slupnout dobrou svačinu. Děti si program moc užily a těší se na další. (B. Rojkovičová)
           
 

6. září 2023

Pozdrav od dětí z 1.B a jejich sluníčka z prvního slavnostního zahájení.

 

4. září 2023

Prvňáčci mají svůj první školní den za sebou. Aby se jim do nové fáze života vstupovalo snadněji, doprovodili je do tříd paní učitelky Jarmily Nyklíčkové (1.A) a paní učitelky Barbory Rojkovičové (1.B) rodiče. Za vedení školy je poté přivítala paní zástupkyně Renata Veselá, a ze zástupců města si k nám našel cestu pan místostarosta Kamil Slezák.