1. třídy (P. Hašková, L. Zimmermannová)

4. října 2022

Kukuřičné děti 
 
Během měsíce září sklidili zemědělci z polí dozrálou kukuřici. Prvňáci se tuto plodinu pokusili zachytit ve svých kresbách rudkou nebo uhlem. Nejprve natřeli čtvrtku žlutou barvou. Poté dokreslovali listy a obilky. Opět musím školáky pochválit za jejich snahu pečlivě pracovat.
Petra Hašková
 
                                   
 

2. října 2022

Adaptační den 1.A
 
Jaké to je jít do školy ve sportovním oblečení, s batůžkem na zádech, bez penálu a učení, a hlavně s dobrou náladou, svačinou a pitím? To si během jednoho z pozdních zářijových dní poprvé vyzkoušeli prvňáci, kteří měli adaptační den. Zábavy, her, soutěží, dovádění, mnoho legrace a poznávání spolužáků si každý prvňák, pod vedením skvělé školní psycholožky Báry Krtičkové, užil vrchovatě. Zázemím jim byla nejen třída, ale i školní družina a tělocvična. Program s Barčou dovolil školákům lépe se poznat. Učili se pravidlům, která by měla podpořit nejen dobré vztahy, ale i tvůrčí atmosféru mezi spolužáky. Zábavný den byl zakončen prima podzimní procházkou po Broumovsku.
Petra Hašková
 
                        
 

29. září 2022

Makovice (1.A)
 
Přišel podzim. Prvňáci si zopakovali názvy plodin, které se v naší krajině pěstují a sklízí. Povídali si také o máku, jemuž věnovali část pracovních činností a výtvarné výchovy. Makovice kreslili rudkou, lepené vytvořili pomocí osové souměrnosti. Všichni prvňáci pracovali soustředěně a pečlivě. Naučili se také píseň o čížkovi, který zodpovídá dotazy všetečných dětí na téma "Jak se pěstuje mák".
Petra Hašková
 

                   

26. září 2022

Houbaři z 1.B

Ve třídě 1.B se nachází milovníci hub, kteří rádi chodí do lesa sbírat houby. Děti se nechaly touto činností výtvarně inspirovat. Nezapomněly ani na kouzelné muchomůrky, které jsou ozdobou každého lesa.
Lenka Zimmermannová
 

         

20. září 2022

Zdravé svačinky dětem
 
Ráda bych se podělila o zážitky, které jsem alespoň několika snímky zdokumentovala. Od prvních dní, které mohu prožívat s partou prvňáčků, mne každodenně fascinují jejich báječné svačinky, které jim nejen maminky, ale i tatínkové chystají s láskou, zodpovědností a těmi nejlepšími úmysly, bez ohledu na časovou i finanční náročnost. Žasnu, jak pečlivě uchystané, zdravé, barevně podbízivé, a co do skladby nutričně výživné potraviny jim nabízíte. Vážení rodiče, děkuji, že mohu být svědkem toho, jak Vám záleží na tom, co Vaše děti jedí.
Petra Hašková 
 
       
 

17. září 2022

Slunečnice ve spárech prvňáků

V pondělí 5. září usedli poprvé do školních lavic nově příchozí prvňáčci. Každý si našel podle přidělené značky své místo v lavici, a nejen to. Děti se během pár dní seznámily se spoustou nových spolužáků, se kterými se rychle skamarádily. Na slavnostní zahájení školního roku zavítali i zástupci města, kteří přinesli pozornost v podobě čokoládové medaile dětem a kytici ze slunečnic paní učitelce. A nápad pro naše první tvoření byl na světě. Slunečnice! Žáci si během prvních dní vyzkoušeli práci s barevným papírem, nůžkami, lepidlem, čtvrtkou, voskovkami a anilinkami. Hotové obrázky oživili slunečnicovými semínky. Nebyla to jednoduchá práce, ale školáci si s ní báječně poradili.
Petra Hašková

                     

6. září 2022

První společná fotografie třídy 1.A + sluníčka se jmény.

 

První společné fotografie třídy 1.B.

 

5. září 2022

Prvňáčky dnes přišli při jejich premiérovém školním dni podpořit nejenom rodiče, ale také místostarosta Broumova Kamil Slezák a Gabriela Vytlačilová z městského odboru školství. Třídu 1.A bude učit paní Petra Hašková, kolektiv 1.B má pak na starosti paní učitelka Lenka Zimmermannová. Dohromady v naší škole přibylo 54 nových žáčků (28+26), kterým přejeme do nové etapy života jenom to nejlepší!