1. třídy (P. Hašková, L. Zimmermannová)

31. ledna 2023

Zasněžené stromy a jejich autoři z 1.B.

                                   

28. ledna 2023

Prvňáci pozorují živočichy
 
Sníh byl inspirací pro pozorování stop živočichů žijících v blízkosti lidských obydlí i stop zvířat ve volné přírodě. Nejvíce jsme mluvili o lišce, vysoké a černé zvěři, zajících, hlodavcích a bažantí rodině. Nakonec si prvňáci zkusili svého bažanta nakreslit. (P. Hašková)
 
                                                 
 

26. ledna 2023

Omluva školáků, kteří rozbili prvňákům sněhuláky - bylo jim vzniklé situace líto, a proto jim postavili symbolického sněhuláka se slovy, že se moc omlouvají. Prvňáci omluvu přijímají a za milého sněhuláčka děkují. (P. Hašková)

24. ledna 2023

1.A staví sněhuláky
 
Konečně napadl sníh a tak prvňáci vyrazili na školní zahradu postavit sněhuláky. S pomocí rodičů si zodpovědně obstarali potřebné dekorační prvky (mrkve, uhlíky, kamínky, oříšky, skořápky, klacíky, větvičky,...) a nezapomněli přijít ve vhodném zimním oblečení. Sníh byl mokrý a těžký, školáci přesto s neskutečným zápalem a energií váleli, opracovávali a vrstvili sněhové koule. Ze svých sněhuláků měli velikou radost a těšili se, jak se odpoledne pochlubí rodičům. Bohužel, s prvním zvoněním po vyučování se jejich výtvory proměnily v rozšlapané hromady sněhu. Škoda, že jsou mezi našimi žáky takoví škodílci a vandalové, kterým není cizí práci druhých zmařit.
P. Hašková
 

                         

19. ledna 2023

Prvňáci se v průběhu tohoto týdne zabývali tématy jako přátelství, kamarádi, dobré a špatné lidské vlastnosti. (P.Hašková)

                                

18. ledna 2023

Paní Zima ve výtvarném pohledu žáků 1.B.

         

12. ledna 2023

Žáci 1.A se pokusili nakreslit keramickou nádobu...

                   

9. ledna 2023

Žáci 1. B navštívili městskou knihovnu.

            

Děti z 1.B si před Vánocemi zkusily vyrobit dvě verze andělíčka. Jeden je prostorový - na zavěšení nebo postavení, druhý plochý - zápich do květináče na špejli.
Zimmermannová L.

                 

V předvánočním čase si prvňáčci vytvořili velkou černou ozdobu s barevným vyškrabováním , která nám zdobí nástěnku . K tomu jsme potřebovali obyčejnou čtvrtku, voskovky a temperové barvy a vytvořili jsme tak krásnou vánoční dekoraci.
L. Zimmermannová a děti z 1.B

              

6. ledna 2023

Prvňáci se s chutí pustili do vyrábění přáníček pro tříkrálovou sbírku. Také si Tři krále dle svého gusta nakreslili. (P. Hašková)

                               

25. prosince 2022

Prvňáci, i když se před Vánoci scházeli ve školních lavicích v malém počtu z důvodu veliké nemocnosti, se snažili pro své blízké vyrobit přání a svícínky, jež mají zpříjemnit svátky vánoční a příchod roku nového. (P. Hašková)

                             

17. prosince 2022

K pěkně zasněžené zimě plné venkovních radovánek patří také hrneček dobrého horkého čaje.
L. Zimmermannová a děti z 1. B

                   

15. prosince 2022

Prvňáci v divadle

Ve středu 14. prosince se naši prvňáci spolu s předškoláky sešli v Městském divadle Broumov na pohádce “Vánoce v naší chaloupce“. O čem byl děj pohádky? Jednou ze tří hlavních postav byla tetka Liduška, která dle českých zvyklostí chystala Vánoce. K tetce do chalupy zabloudil popletený andílek. Hledal kouzelného vánočního kapříka. Do děje vstoupil čert, který mu kapříka ukradl a slíbil, že ho vrátí, až po splnění tří přání. Andílkovi s plněním úkolů pomáhala tetka Liduška. Jak to v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo. Do představení byly zapojeny děti, s nimiž herci sehráli živý betlém a zazpívali si společně známé vánoční koledy. Všem se představení velice líbilo.

(učitelky 1. tříd)

       

13. prosince 2022

Prvňáky by zima neměla zaskočit. Jsou připraveni. (P. Hašková)

       

6. prosince 2022

Prvňáci zkusili namalovat svoji první velkou svíčku. (1.A)

               

2. prosince 2022

Školáci zkoušeli práci s modelínou. Poddajnou hmotu se učili hnětat v rukou, vyvalovat hady, koulet kuličky, válečky, z modelíny skládat slova a svá vlastní jména.

P.Hašková 

                             

30. listopadu 2022

Andělé z 1.A.

                 

24. listopadu 2022

Prvňáci se pokusili pomocí suchých pastelů a modelíny vyčarovat pořádnou nadílku sněhových vloček. (P. Hašková)

                   

23. listopadu 2022

Vzpomínka 1.B na barevný podzim.

               

21. listopadu 2022

Ještě jedno tematické tvoření ke sv. Martinovi v 1.B.

                     

12. listopadu 2022

Den sv. Martina v 1.B

Děti z 1.B si připomněly oslavy svátku sv. Martina. V České republice je tento svátek spojen především s příchodem zimy a prvního sněhu. K tomuto datu se vztahuje velké množství zajímavých povětrnostních rčení a pranostik. Nejznámější přísloví uvádí, že v tento den začíná padat sníh a hovoříme o tom, že svatý Martin přijíždí na bílém koni a s sebou přiváží zimu a sníh. Dalším rčením je: Na svatého Martina, kouřívá se z komína!
L. Zimmermannová a děti z 1.B
 
                  
 
Den sv. Martina v 1.A
 
11. listopadu bylo v 1.A veselo. Nejen že byla malým školákům připomenuta pověst o sv. Martinovi, děti rovněž - s vlastnoručně vyrobenými koníky - vyrazily do Schrollova parku a klášterní zahrady, kde plnily různé sportovní disciplíny a užily si parádní jízdu v sedle.
P. Hašková

       

7. listopadu 2022

Vlaštovky z 1.A
 
Vlaštovky už sice odlétly do teplých krajin, ale ty naše, papírové, se u nás mohou proletět i během zimy.
P. Hašková
 
         
 

6. listopadu 2022

Vyletěl si pyšný drak (1.B)

Prvňáčci si zkusili namalovat draka. Prostřednictvím draků se děti učily geometrické tvary a co je krátké, delší a nejdelší. Učily se postřehu i procvičení paměti při hrách. Zazpívaly si písničku "O pyšném drakovi" a naučily se básničku s pohybem.
Lenka Zimmermannová

     

3. listopadu 2022

Halloweenská tematika v 1.B a vlastní návrhy "dýňových obličejů" přímo od dětí.

   

1. listopadu 2022

Děti z 1.A dnes poprvé zkoušely malovat suchým pastelem. Zvolené téma: "Ovocné zátiší".

                       

25. října 2022

Skřítci z 1.A.

                       

22. října 2022

1.A v knihovně
 
"Kamil neumí lítat" je titul knihy, za kterou jsme se v pátek 21. října vypravili do Městské knihovny Broumov. Po sedmi týdnech chození do školy se prvňáci dočkali. Začalo to všetečnými otázkami: "A kde je knihovna? K čemu slouží? A proč tam půjdeme? Pojedeme tam autobusem?" V knihovně jsme byli pěšky za deset minut i s přezutím. Ve dveřích nás vítaly paní knihovnice Jana Lacina Jenková a Marie Mešková. Dětem byla představena a přečtena kniha o špačkovi Kamilovi, který kvůli vášnivému čtení zapomněl na potřebu naučit se létat.
 
"Aha, a jak vlastně odletí do teplých krajin? Umrzne? Jak to s ním dopadne?" Děti bedlivě poslouchaly napínavé vyprávění. A protože je to pohádka, tak i tato měla šťastný konec. Školáci měli možnost prohlížet si knihy, které se v dětském oddělení nachází. Jedni lovili mezi fotbalovými tituly, jiní mezi princeznovskými, zvířecími, dobrodružnými, naučnými, ba dokonce i mezi vesmírnými.
 
Odcházet zpět do školy se nikomu nechtělo. Slíbili jsme si, že se zase v brzké době do knihovny vrátíme. Třeba už si nějakou knihu z edice První čtení přečtou prvňáci sami. Veliké poděkování patří paním knihovnicím za jejich laskavý přístup k dětem.
 
Petra Hašková a 1.A
 
                           
 

20. října 2022

Prvňáci a předškoláci na Doktorské pohádce
 
Rádi bychom poděkovali loutkovému divadlu Brum za možnost zhlédnout v klubu ROK jejich Doktorskou pohádku. Předloha díla známého spisovatele Karla Čapka nás zavedla na nedalekou Hejšovinu, kde sídlil kouzelník Magiáš. Protože náhle onemocněl, bylo potřeba sehnat doktora, který by Magiáše uzdravil. Cesta lesem za Magiášem byla plná náhodných setkání s pohádkovými bytostmi. A jak to v pohádkách bývá, i tato měla šťastný konec. Děti odměnily loutkáře i jejich loutky velikým potleskem. Divadlu Brum děkujeme a těšíme se na další vystoupení.
(učitelky 1. tříd a třídy Přípravné)
 
   
 

13. října 2022

Podzimní vítr (1.A)
 
Prvňáci opět pracovali s listy javoru. Nejprve si pomocí voskových barev pohráli s větrem, do jeho víru nanesli podzimní barevné tóny. Pozadí dekorovali javorovými listy, které obkreslili, vystřihli a nalepili do nabarveného podkladu.
P. Hašková
 
                   
 

10. října 2022

Podzimní tvoření v 1. B
 
Jsme již druhý měsíc ve škole a za tu dobu jsme udělali v našem tvoření velký pokrok. Děti si vyrobily při společně trávených chvílích krásné podzimní aranžmá.
Lenka Zimmermannová
 
               
 

9. října 2022

Podzimní procházka (1.A)
 
Byl by hřích nevyužít krásného podzimního dne k přírodovědné procházce do parku a klášterní zahrady, neboť školáci se v poslední dny učí o podzimu, jeho barvách, plodech, proměnlivém počasí. V jednom z takových dní žáci vyrazili poznávat listnaté stromy a jejich plody. Sbírali javorové listy a vytvářeli z nich podzimní listové housenky. Sem tam našli pod stromem zatoulaný žalud nebo kaštan. K chuti přišla popadaná jablka i hrušky, do kterých se prvňáci s radostí zakousli. Nezapomněli pátrat po skřítkovi Podzimníčkovi. Mnozí tvrdili, že ho spatřili v koruně klášterní hrušně. Kdo ví?
Petra Hašková
 
 
                       
 

4. října 2022

Kukuřičné děti 
 
Během měsíce září sklidili zemědělci z polí dozrálou kukuřici. Prvňáci se tuto plodinu pokusili zachytit ve svých kresbách rudkou nebo uhlem. Nejprve natřeli čtvrtku žlutou barvou. Poté dokreslovali listy a obilky. Opět musím školáky pochválit za jejich snahu pečlivě pracovat.
Petra Hašková
 
                                   
 

2. října 2022

Adaptační den 1.A
 
Jaké to je jít do školy ve sportovním oblečení, s batůžkem na zádech, bez penálu a učení, a hlavně s dobrou náladou, svačinou a pitím? To si během jednoho z pozdních zářijových dní poprvé vyzkoušeli prvňáci, kteří měli adaptační den. Zábavy, her, soutěží, dovádění, mnoho legrace a poznávání spolužáků si každý prvňák, pod vedením skvělé školní psycholožky Báry Krtičkové, užil vrchovatě. Zázemím jim byla nejen třída, ale i školní družina a tělocvična. Program s Barčou dovolil školákům lépe se poznat. Učili se pravidlům, která by měla podpořit nejen dobré vztahy, ale i tvůrčí atmosféru mezi spolužáky. Zábavný den byl zakončen prima podzimní procházkou po Broumovsku.
Petra Hašková
 
                        
 

29. září 2022

Makovice (1.A)
 
Přišel podzim. Prvňáci si zopakovali názvy plodin, které se v naší krajině pěstují a sklízí. Povídali si také o máku, jemuž věnovali část pracovních činností a výtvarné výchovy. Makovice kreslili rudkou, lepené vytvořili pomocí osové souměrnosti. Všichni prvňáci pracovali soustředěně a pečlivě. Naučili se také píseň o čížkovi, který zodpovídá dotazy všetečných dětí na téma "Jak se pěstuje mák".
Petra Hašková
 

                   

26. září 2022

Houbaři z 1.B

Ve třídě 1.B se nachází milovníci hub, kteří rádi chodí do lesa sbírat houby. Děti se nechaly touto činností výtvarně inspirovat. Nezapomněly ani na kouzelné muchomůrky, které jsou ozdobou každého lesa.
Lenka Zimmermannová
 

         

20. září 2022

Zdravé svačinky dětem
 
Ráda bych se podělila o zážitky, které jsem alespoň několika snímky zdokumentovala. Od prvních dní, které mohu prožívat s partou prvňáčků, mne každodenně fascinují jejich báječné svačinky, které jim nejen maminky, ale i tatínkové chystají s láskou, zodpovědností a těmi nejlepšími úmysly, bez ohledu na časovou i finanční náročnost. Žasnu, jak pečlivě uchystané, zdravé, barevně podbízivé, a co do skladby nutričně výživné potraviny jim nabízíte. Vážení rodiče, děkuji, že mohu být svědkem toho, jak Vám záleží na tom, co Vaše děti jedí.
Petra Hašková 
 
       
 

17. září 2022

Slunečnice ve spárech prvňáků

V pondělí 5. září usedli poprvé do školních lavic nově příchozí prvňáčci. Každý si našel podle přidělené značky své místo v lavici, a nejen to. Děti se během pár dní seznámily se spoustou nových spolužáků, se kterými se rychle skamarádily. Na slavnostní zahájení školního roku zavítali i zástupci města, kteří přinesli pozornost v podobě čokoládové medaile dětem a kytici ze slunečnic paní učitelce. A nápad pro naše první tvoření byl na světě. Slunečnice! Žáci si během prvních dní vyzkoušeli práci s barevným papírem, nůžkami, lepidlem, čtvrtkou, voskovkami a anilinkami. Hotové obrázky oživili slunečnicovými semínky. Nebyla to jednoduchá práce, ale školáci si s ní báječně poradili.
Petra Hašková

                     

6. září 2022

První společná fotografie třídy 1.A + sluníčka se jmény.

 

První společné fotografie třídy 1.B.

 

5. září 2022

Prvňáčky dnes přišli při jejich premiérovém školním dni podpořit nejenom rodiče, ale také místostarosta Broumova Kamil Slezák a Gabriela Vytlačilová z městského odboru školství. Třídu 1.A bude učit paní Petra Hašková, kolektiv 1.B má pak na starosti paní učitelka Lenka Zimmermannová. Dohromady v naší škole přibylo 54 nových žáčků (28+26), kterým přejeme do nové etapy života jenom to nejlepší!