2. třídy (K. Golová, H. Sekelská)

4. června 2023

Den dětí ve druhých třídách
 
1. červen je den, který patří dětem. Druháci si ho patřičně užili! Čekaly je hrátky s utrženým sluchátkem. Ve třídě měli minikino s příběhy Macha a Šebestové, mohli říci svá přání do kouzelného sluchátka, občerstvovali se nanukem, seznamovali s knihou, pátrali v textu. Sluchátko také "poslalo" stavebnice, aby si všichni postupně vyzkoušeli prostorové tvoření.
K. Golová, H. Sekelská
 

                                                              

29. května 2023

Psycholožka Bára ve 2.B.

              

18. května 2023

Nejnovější výtvarné práce z tvůrčí dílny 2.A.

                       

15. května 2023

Třída 2.B vyráběla dárky z korálků ke Dni matek.

           

13. května 2023

Program 2.A s paní psycholožkou Bárou Krtičkovou na téma "přátelství".

           

8. května 2023

Prezentace ZUŠ Broumov v IC - žáci 2.A si s chutí zkouší představované nástroje. (K. Golová)

                   

6. května 2023

Čarodějnice
 
V pátek dne 28.4. se konal v okolí školy čarodějnický rej. Slétly se čarodějnice téměř ze všech tříd. Čarovaly, tančily, závodily, a především si zábavné dopoledne náležitě užívaly. Velké poděkování a obdiv si zaslouží osmáci pod vedením paní učitelky Volákové. S obrovským nasazením neúnavně vysvětlovali, předváděli, pomáhali a bavili své mladší spolužáky. Za celý kolektiv 1.stupně moc děkujeme. (K. Golová, H. Sekelská)
 
Fotografie 2.A:
 
                                   
 
Fotografie 2.B:
 
                         
 

3. května 2023

Den Země 
 
Den Země - tentokrát tematicky zaměřený na les - proběhl na 1.stupni pod vedením lektorek Maiwaldovy akademie v nádherném prostředí klášterní zahrady. Děti se zájmem pracovaly na stanovištích a věnovaly se plnění zadaných úkolů. (K. Golová, H. Sekelská)
 
Fotografie 2.A:
 
              
 
Fotografie 2.B:
 
                          
 
 

27. března 2023

Tvoření v Ulitě 
 
Předjarní tvoření v Ulitě vonělo keramickou hlínou a zlobilo neposednými drátky. Děti se společně s tradičními pomocnicemi Dášou a Šárkou pustily do práce. Stateční druháci bojovali s drátky a hlína měnila tvar pod jejich šikovnýma rukama. O nadšeném tvoření svědčí i fotografie.
K. Golová, H. Sekelská
 
Fotografie 2.A:
 
                                          
 
Fotografie 2.B:
 
                       
 

24. března 2023

Návštěva knihovny a setkání se spisovatelkou
 
Živá spisovatelka na vlastní oči! Jaká bude? Jak vypadá? Kdo to je? To byly otázky, které se honily hlavou druhákům před návštěvou knihovny, která proběhla 9. března. Čekalo je totiž setkání s opravdivou spisovatelkou. Paní knihovnice pozvaly spisovatelku Annu Langerovou. Ta dětem přečetla kousek ze své knihy "Práskovník Pepa". Že psaní knihy není věc jednoduchá, se druháci přesvědčili o chvilku později, kdyý měli vytvořit svoje vlastní knihy. Vzniklo mnoho zajímavých miniknih, se kterými se navzájem seznámili. Z knihovny odcházeli s vědomím, že budoucí spisovatel vlastně může být i mezi nimi. Mnozí z nich pokračovali ve tvoření knih i doma! Moc děkujeme za inspirativní setkání paní spisovatelce i paním knihovnicím a těšíme se na další návštěvu knihovny.
K. Golová, H. Sekelská
 
Fotografie z návštěvy knihovny - 2.A
 
               
 
Fotografie z návštěvy knihovny - 2.B
 
             
 

16. března 2023

Třída 2.A paní učitelky Golové dnes trávila dopoledne pečením perníčků. Dětem šla práce pěkně od ruky a dílo bylo brzy hotovo. Sladkosti budou k dostání na velikonočním jarmarku, který se uskuteční na Mírovém náměstí už příští pátek. Stánek Masarykovy školy bude v provozu od 14.30 a jeho prodavačky - R. Veselá a S. Macková - se na vás moc těší!

               

7. března 2023

Aktuální výtvarné práce...

                               

3. března 2023

Není plech jako plech
 
Že žáci ZUŠ Broumov výborně zvládají náročnou disciplínu, jakou je hra na žesťové nástroje, jsme se přesvědčili během jejich návštěvy na naší škole. Přišli v doprovodu paní učitelky Němcové, která se svým svěřencům po celý školní rok věnuje. Díky její iniciativě byl našim žákům zprostředkován nejen hudební zážitek, ale i hravou a zábavnou formou představeny hudební nástroje. Za shledání velice děkujeme a přejeme hodně úspěchů a radostných zážitků z hudby.
(kolektiv učitelek 1. a 2. tříd)

       

20. února 2023

Masopustní slavnost třídy 2.B, objektivem paní učitelky Sekelské.

                                       

17. února 2023

II. třídy na masopustní slavnosti.

 

17. února 2023

Podrobně zmapovaný masopustní den třídy 2.A.

                                             

14. února 2023

Chybami se člověk učí. Toto známé přísloví si vzali k srdci žáci 2.B a ve výtvarné výchově ztvárnili chyby jako pomyslné postavičky a zároveň své kamarády, bez kterých by se nebylo možné zlepšovat.

           

6. února 2023

Aktuální nástěnky 2. tříd jsou plné nejrozmanitějších výtvarných prací...

                  

22. ledna 2023

2.B v Ulitě
 
Dolů, nahoru, levá, pravá, nebo ne...která je vlastně pravá? To se honilo druhákům v hlavě ve čtvrtek 19. ledna při návštěvě tvořivé dílny v Ulitě. Pletli totiž náramky. Při práci je podporovala vlídnými slovy Šárka Francová a zručnými prsty napravovala případné “zašmodrchaniny”. Dopadlo to výtečně a všichni si odnášeli vlastnoručně upletený náramek, který dostali někteří členové rodiny jako dodatečný vánoční dárek. Druhou dílnou byla dílna keramická. Dáša Zbořilová začala druháky seznamovat s keramickou hlínou a jejím zpracováním na krásné výrobky. Prvním pokusem druháků se staly hrnečky. Na ty si však musí ještě počkat, protože hrnečky teprve schnou a pak poputují do pece na vypálení. 2. B si užila celodenní tvoření a děkuje Dáše i Šárce za skvělé dopoledne.
Helena Sekelská
 
                            
 

10. ledna 2023

2.A pracovala na projektu "Kouzelný domov"...

       

6. ledna 2023

Stejně jako každý rok se žáci Masarykovy ZŠ, včetně druháků, připojili ke Tříkrálové sbírce. Připravili milá přání, které budou koledníci rozdávat při své pochůzce.

2.A

             

2.B

5. ledna 2023

Předvánoční dění ve druhých třídách
 
V průběhu prosince se druhákům prsty jenom kmitaly. Snaživě připravovali vánoční nadílku pro své nejbližší (proto jsme také neprozrazovali dříve). Za pomoci Dáši Zbořilové a Šárky Francové upletli z pedigu košíky a z nitek náramky. (pokračování níže)
 
2.A
 
 
2.B
 
                
 
Před vánočními svátky se školáci konečně dočkali rozuzlení tajemství, které se skrývalo v lahvi v dětském oddělení městské knihovny. Nebylo to zdaleka jednoduché. Museli splnit několik úkolů. Úkoly se vztahovaly ke knize O Dubánkovi. (pokračování níže)
 
2.A
 
                   
 
2.B
 
               
 
Poslední školní den před vánočními prázdninami si děti užily společné zpívání s ostatními školáky z prvního stupně v nádherném kostele sv. Vojtěcha. Se zájmem si všichni prohlédli betlém a pak se vrátili do školy. Ve třídě si u slavnostně prostřených stolů připomínali vánoční lidové obyčeje. Došlo i na drobnou nadílku.
(K. Golová, H. Sekelská)
         
 

1. prosince 2022

Kakaový vesmír druháků

"MUMLALALAU" nebyl název akce, při které by druháci mumlali, ale zajímavá tvořivá dílna s kakaem. Ve dnech 24. a 25. listopadu se žáci vypravili do neprobádaných dalekých krajin. Dostali se do vesmíru na planetu plnou kakaa. Svůj kakaový svět ztvárnili na papír a potom kousek z něj vložili do kouzelné baňky, která v tu chvíli představovala planetu. Jejich zaujetí a nadšení pro práci je vidět na přiložených fotografiích. Děkujeme lektorkám Pavle a Katce, které se druhákům věnovaly. Obyvatele kakaové planety mohou návštěvníci školy spatřit na chodbě v přízemí I. stupně, čímž si druháci ještě prodloužili zážitek z netradiční výtvarné techniky.

K.Golová a H.Sekelská

                 

17. listopadu 2022

2.A a 2.B v prvním čtvrtletí


4.10. a 19.10. prožili příjemné dopoledne žáci druhých tříd. Sešli se s paní psycholožkou Bárou, která si pro ně připravila řadu aktivit souvisejících s emocemi, vnímáním všemi smysly a vycházkou do krásné podzimní přírody.
 
             
 
25.10., tedy těsně před podzimními prázdninami, jsme si vzali své čtenářské průkazy a vypravili jsme se na návštěvu do městské knihovny. Paní knihovnice Jana a Maruška si připravily hry a úkoly k první části knihy Dubánek a tajný vzkaz. Všechny úkoly se nám dařilo splnit. V knihovně jsme objevili tento tajný vzkaz, který byl ukrytý ve skleněné láhvi. Co tajemného láhev skrývá, se dozvíme až při další návštěvě, která se odehraje 9. prosince. Z knihovny jsme tedy odcházeli plni očekávání a v rukách nám nechyběly knížky, které jsme si vypůjčili na naše, ještě novotou vonící, čtenářské průkazy.
 
Fotografie z knihovny (2.A).
 
           
 
Fotografie z knihovny (2.B).
 
         
 
3.11. divadlo BRUM opět nezklamalo! Čapkova Velká doktorská pohádka v provedení souboru byla zážitkem. Přinesla spoustu radosti. Druháci zareagovali krásnými dopisy a vyrobili jednoduché loutky. Děkujeme všem loutkohercům.
 
                     
 
Během projektového dopoledne ve čtvrtek 10.11. se druháci seznamovali s legendou o svatém Martinovi. Legendu si i zahráli, luštili osmisměrky, křížovky a jiné hádanky, ve kterých se ukrývaly pranostiky a zvyky. Samozřejmě nechybělo pečení martinských rohlíčků s různými
náplněmi.
 
                                   
 
Druháci děkují za podporu svým rodičům, kteří jim umožnili navštěvovat lekce plavání. V bazénu se pod vedením milých a vstřícných lektorů Šárky, Denisy a Zdeňka někteří zbavili strachu z vody, jiní se zdokonalili v plaveckých stylech a všichni si užili vířivku.
K. Golová a H. Sekelská
 
         

31. října 2022

Dýně z 2.B

     

20. října 2022

Děti z 2.A dnes ve Schrollově parku tvořily "podzimní mandaly".

              

Ukázky z výtvarných prací třídy 2.B.

     

Ukázky z výtvarných prací třídy 2.A.

         

11. října 2022

Podzimní témata ve výtvarném ztvárnění 2.A (listy) a 2.B (draci).

                         

6. října 2022

Adaptační den 2.B
 
V úterý 4.10. si druháci užili školu jinak. Čekala na ně školní psycholožka Bára. Děti pojmenovávaly emoce, vyjádřily je výtvarně, učily se spolupracovat v různých situacích. Venku pak týmy plnily zadané úkoly. Pět vyučovacích hodin uteklo jako voda a byl tu konec i se sladkou tečkou. Děkujeme a budeme se těšit zase příště.
2.B a Helena Sekelská
 
 
 

8. září 2022

Výtvarnou rekapitulaci s navštívenými prázdninovými lokacemi zpracovali žáci obou tříd, součástí práce bylo i vyplnění karet se záznamem míst, na která se podívali ostatní.