3. třídy (K. Golová, H. Sekelská)

3.B.

Co je empatie? Jak vnímáme své okolí? Nejen na tyto otázky nám dal odpověď žabák Ferda z Emušákova a mouchy "pociťačky". V pátek před jarními prázdninami jsme si užili program s naší paní psycholožkou Bárou. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. A jak nakonec řekla Terezka: "Nesuď knihu podle obalu", naprosto platí. O tom jsme se přesvědčili.


Báro, děkujeme

 

29. prosince 2023

Prosincové aktivity 3.A

Měli jsme velmi pestrý program plný zajímavých aktivit, tvoření, seznamování s lidovými zvyky, výlet do Heřmánkovic (řezbářská dílna pana Juráska + hrátky v centru Heřmánek). Nemohl chybět ani "SILVESTR" a tradiční školní "ŠTĚDRÝ DEN". (K. Golová)
 
Fotogalerie z prosincových akcí:
 
Lidové zvyky:
 
             
 
Výlet do Heřmánkovic:
 
                      
 
Práce v dílně:
 
                                
 
Hrátky v Heřmánku:
 
                                             
 
Štědrý den:
 
                                   
 
Andělé z pedigu:
 
 
Silvestrovské veselí:
 
                     
 

13. prosince 2023

Třeťáci básníky
 
Poezie není věda, ale zábava! Přesvědčily nás o tom paní knihovnice. Připravily si pro nás hrátky s knihou Ester Staré a Marcely Vostřelové Meky mek! Verše a rýmy nám byly najednou bližší, pobavili jsme, poučili i zasmáli. Poznali jsme, co je to haiku a kaligram. Lekce v knihovně nás bavila, a proto jsme si mohli do školy přinést „tašku plnou poezie“ jako inspiraci k další práci. Za 3.A a 3.B děkují třídní učitelky K.Golová, H.Sekelská
 
Drobné ukázky z rychlorýmování:
 
Boty už mě tlačí
a chůze mně stačí.
 
Házeli jsme hody,
získali jsme body.
 
Ubyl nám čas,
nemám už hlas.
 
Čas nás tlačí,
na zahradě nám to stačí.
 
Foto z akce - 3.A:
 
                   
 
Foto z akce - 3.B:
 
                 
 

7. prosince 2023

Třeťáci poznávali Broumov
 
V průběhu října a listopadu poznávali třeťáci Broumov a přilehlé okolí. Seznamovali se s městským znakem, pověstmi, sestavovali myšlenkové mapy, pracovali s plánem města. Navštívili místa spojená s pověstmi. V poznávání jim pomohla paní Renata Kolářová z Infocentra Broumov. Vzala je na krátkou komentovanou prohlídku městem, ukázala běžně nedostupné prostory. Další zastávkou na poznávací cestě byl Městský úřad Broumov. Velké poděkování patří paní tajemnici Ing. Evě Blažkové, MPA. Stala se naší milou průvodkyní a seznámila žáky s fungováním a strukturou úřadu. Na setkání přizvala pana Jaroslava Korityáka (vedoucího strážníka městské policie), který dětem poutavě vyprávěl o činnosti městské policie. (K.Golová, H.Sekelská)
 
                                                                                            
 

4. prosince 2023

Čertovský rej na nástěnkách 3. tříd.

                                 

1. prosince 2023

Projekt Vynálezce Alva (3. třídy)
 
V pátek dne 10. listopadu odstartovali třeťáci projekt Vynálezce Alva. Úvodní část patřila práci s knihou Vynálezce Alva od Kláry Smolíkové. Seznámení s tímto dílem proběhlo v broumovské knihovně. Děti zde prostřednictvím knihovnic oslovil hlavní hrdina knihy. Na setkání nechybělo čtení a hrátky s komiksem. Inspirováni tvorbou Alvy zkonstruovaly děti, byť jen na papíře, mnohé speciální vynálezy, které by nám mohly zpestřit a usnadnit život. S vynálezcem Alvou se děti nadále setkávají při pravidelném čtení a drobnými aktivitami navazujícími na čtený text.
(K. Golová, H. Sekelská)
 
Foto 3.A:
 
                                                        
 
Foto 3.B:
 
                                                    
 

3. listopadu 2023

Nejnovější výtvarnou práci tvořili žáci paní učitelky Golové kombinovanou technikou.

             

24. října 2023

Aktuální výtvarné práce 3. tříd.

                      

21. října 2023

Při malování kaštanů se žáci paní učitelky Golové nechali inspirovat obrazy Vincenta van Gogha.

              

19. říjen 2023

Adaptační den

Po dva říjnové pátky se třeťáci setkali s paní učitelkou Káťou Seidlmanovou, která si pro ně připravila hry a aktivity. Všechny směřovaly ke kamarádství a přátelství. Děti poznaly nové zajímavé činnosti a na závěr si odnesly kotlík naplněný ingrediencemi kamarádství. (tř. učitelky)
 
foto 3.A
 
                                  
 
foto 3.B
 
                               
 

22. září 2023

Péče o chrup na 1. stupni
 
Naši školu opět poctila vzácná a zajímavá návštěva. Za dětmi přišly dvě úžasně milé studentky Eva a Katka studující "zubařinu" v Hradci Králové. Byly vyzbrojeny maketou zubního kartáčku, zubní protézou, mezizubními kartáčky, a hlavně vědomostmi, trpělivostí a úsměvem. Každá třída měla na program s nimi právě jednu vyučovací hodinu. A  hodina to byla výtečná! Žáci si měli přinést svůj zubní kartáček a budoucí paní doktorky je učily správnému a pečlivému čištění svých zoubků. A děti čistily a čistily....protože motto našich lektorek je "čistý zub se nekazí!". Slečny studentky, děkujeme! (vyučující 1. stupně s dětmi)
 
Foto z akce - 3.A
 
         
 
Foto z akce - 3.B
 
                                           
 

15. září 2023

Neobvyklá návštěva 
 
Ve středu se třeťákům naskytla příležitost setkat se se známou spisovatelkou dětských knih. Naši školu navštívila paní Ivona Březinová, jejíž knížky má řada dětí ve svých knihovničkách nebo jsou součástí čtenářských sad v jednotlivých třídách. Školáci se dozvěděli spoustu zajímavostí z práce spisovatele. Nejzajímavější bylo povídání o knihách nazvané „Má to háček“. Jedná se o knihy s hrdiny, kteří jsou dětmi jako ostatní, ale má to háček. Někdo má rozvedené rodiče, jiný je nemocný, další neoblíbený, nebo třeba bojuje s nějakým hendikepem. Toto povídání bylo doplněno ukázkami knih. Zároveň děti mohly dávat náměty, o čem by měly být další knihy paní spisovatelky a o čem by si rády přečetly. Beseda byla zakončena autogramiádou. Děkujeme za zajímavé a milé setkání.
Květa Golová a Helena Sekelská