4. třídy (M. Říhová, D. Freiwaldová)

31. ledna 2023
 
Nejnovější výtvarné práce 4.B.
 
               
 
18. ledna 2023
 
Čtvrťáci se pod vedením paní učitelky Říhové pokusili o výtvarné zpracování zimních sportů...
 
           
 
14. ledna 2023
 
Volba prezidenta ve 4.B
 
Žáci ve čtvrté třídě si začali minulý týden mezi sebou šuškat cosi o volbě prezidenta České republiky. A výzva byla na světě. Prezidenti se nám objevili v hodině českého jazyka (řazení podle abecedy, psaní velkých písmen, slovní druhy...), v matematice (grafy, diagramy, počítali jsme jejich věk, rozdíl nejmladšího s nejstarším kandidátem, věkové porovnání s rodiči a prarodiči), v hodině vlastivědy (jména předchozích prezidentů, počínaje T.G. Masarykem, hodnotili jsme povahové vlastnosti, pravidla volby aj.). Na závěr jsme si zkusili za plentou odvolit svého prezidenta. Zjistili jsem, že až budou další volby za pět let, tak tito současní čtvrťáci budou v devítce a budou mít před sebou pro ně ještě důležitější volbu, a to volbu povolání. Chtěla bych poděkovat svým čtvrťákům za jejich snahu, názory a chuť spolupracovat
Dana Freiwaldová a 4.B
 
   
 
6. ledna 2023
 
Vyrábění přáníček na Tři krále (4.A).
 
             
 
6. ledna 2023
 
Tříkrálové komety a přáníčka ze 4.B.
 
               
 
28. prosince 2022
 
Vánoční dárky pro rodiče 
 
Nejdříve jsme začali pytlíkem, který jsme si vánočně dozdobili. Následovalo přáníčko a nakonec lucernička. Snad rodičům naše dárky udělaly radost! 
Děti ze 4.A
 
                     
 
26. prosince 2022
 
Nejdříve milé zpívání  v kostele, pak čajík s cukrovíčkem od maminek, čtení a povídání o vánočních zvycích, společenské hry a na závěr malá drobnost od Ježíška.
Klidné svátky a všechno dobré a hodně zdraví v novém roce přeje 4.B!
 
           
 
23. prosince 2022
 
Vánoční besídka 4.A
 
              
 
16. prosince 2022
 
Vánoční pečení 4.A
 
            
 
11. prosince 2022
 
4.B v Ulitě
 
V pátek, hned po ranním adventním zpívání, jsme zamířili do Ulity. Měli jsme domluvený program s paní Jagošovou: pečení vánoček a vyrábění stromečku. Nálada byla výborná, dětem se vše povedlo, zaslouží velkou pochvalu! Chtěla bych poděkovat za pohodu a výborné vedení paní Jagošové, ale také třídním asistentkám Míše a Darje za pomoc při motání, stříhání a lepení.
Dana Freiwaldová
 
               
 
7. prosince 2022
 
Čertovská témata ve 4.B, včetně návštěvy samotného Mikuláše.
 
                 
 
5. prosince 2022
 
Čertíci ze 4.A.
 
         
 
1. prosince 2022
 
Ornitologické téma v křehkém sevření zimy od autorů ze 4.B. 
 
         
 
28. listopadu 2022
 
Výroba skřítků (4.A).
 
             
 
11. listopadu 2022
 
Oslava svatého Martina nemohla zůstat na naší škole bez odezvy. Na obrázku třída 4.B.
 
     
 
10. listopadu 2022
 
Výrobky z knoflíků byly tvořeny ve třídě 4.A.
 
   
 
7. listopadu 2022
 
Program s Bárou
 
Minulý týden jsme strávili dvě hodinky s psycholožkou Bárou. Program utekl jako voda a moc jsme si ho užili. Vyzkoušeli jsme i prostory v nově opraveném "domečku" a hry, které vedly ke společné spolupráci mezi námi. Báro, děkujeme, bylo to fajn a zase brzy.
Třída 4.B
 
             
21. října 2022
 
4.B uklízela školní zahradu
 
Dnešní den jsme vyměnili duševní práci v lavicích za manuální práci na školním pozemku. Nevím, co všechno pronesli rodiče doma na moji adresu po přečtení zprávy v úkolníčku, která zněla: "Ve čtvrtek si doneste hrábě", ale děti dnes skutečně s příslušným náčiním do školy přišly. Takže milí rodičové, děkuji za pochopení, logistiku při přesunu náčiní a eventuálně za shovívavost při praní špinavého prádla. My jsme si dnes totiž děsně užili, udělali jsme dobrý skutek - pochvala od pánů školníků byla veliká -, a ještě k tomu jsme se vyhnuli psaní diktátu.
(D. Freiwaldová a 4.B)
 
          
 
20. října 2022
 
Výrobky z přírodnin (4.B).
 
       
 
19. října 2022
 
Žáci 4.A vyráběli podzimní dekorace do svých bytů.
 
              
 
11. října 2022
 
Výtvarné práce 4.A (skřítci) a 4.B (Halloween).
 
                             
 
28. září 2022
 
Další spolupráce s Městskou knihovnou, tentokrát na téma: POHÁDKA
 
V rámci slohové výuky a čtenářské gramotnosti jsme se s dětmi vrátili do dětských let, kdy nám pohádky četly převážně maminky. Ve škole jsme si povídali o tom, jak pohádky vznikaly, čím jsou typické, jaké druhy pohádek máme a kdo pohádky vyprávěl a psal. V knihovně nám paní knihovnice J. Jenková přečetla pohádky z minulého století a dokonce jsme si vyposlechli jeden příběh se špatným koncem. Seznámili jsme se s nejznámějšími českými spisovateli pohádek, B. Němcovou a K. J. Erbenem. Další den jsme si do školy přinesli pohádkové knížky z rodinných knihoven a zkusili jsme odpovědět na otázku, zda žijeme jako v pohádce. Na závěr jsme se s dětmi shodli na tom, že život není pohádka a bohužel ne vždy v životě vítězí dobro nad zlem...
D. Freiwaldová, M. Říhová
 
             
 
15. září 2022
 
Čtvrťáci na dopravním hřišti
 
V rámci výuky se žáci čtvrtých tříd zúčastnili teoretické a praktické části na Dětském dopravním hřišti v Bělovsi. Během dosavadních dní ve školních lavicích jsme se do sebe snažili nasoukat co nejvíce značek, křižovatek a dalších povinností, které v silničním provozu prostě musíme umět a znát. V praxi jsme zjistili, že je potřeba ještě hodně procvičovat a učit se. Zpestřením pro děti byla jízda vlakem. Obě třídy si zaslouží pochvalu za slušné chování. Rádi bychom poděkovali pracovníkům dopravního hřiště za milé přijetí a trpělivost s jízdami v protisměru, průjezdy na "stopkách" a nejistému ukazování při změně směru jízdy.
M. Říhová a D. Freiwaldová 
 
    
 
13. září 2022
 
Adaptační den 4.B
 
Minulý týden v pátek naše třída absolvovala jednodenní adaptační sportovní den. Organizátorky akce paní učitelka Soňa Macková a speciální pedagožka Katka Seidlmanová pro děti připravily hry a soutěže v tělocvičně, a poté i plnění úkolů na cyklostezce směrem k Hejtmánkovicím. Děti hledaly úkoly, zpívaly, skládaly slova, tvořily mandalu z přírodních materiálů a cvičily. Byli jsme moc rádi, že se aktivně a s úsměvem zapojily i nové děti z Ukrajiny.
D. Freiwaldová
 
             
 
9. září 2022
 
Jak jsme obalovali učebnice (4.B)
 
I v dalším školním roce u nás pokračuje výborná spolupráce s Městskou knihovnou Broumov. Tentokrát paní Jenková kývla na bláznivý nápad obalování učebnic. Folie jezdily, klouzaly, lepící pásky zase moc lepily, mačkaly se, dvě ruce nestačily. Nakonec jsme obalili všechny čítanky a nic jsme nezkazili, uf! Teď si určitě budeme zase víc vážit každé obalené knížky a časopisu. Paní Jenková, děkujeme!
D. Freiwaldová a 4.B