5. třídy (B. Rojkovičová, J. Nyklíčková)

16. listopadu 2022

Abstraktně vyvedené stromy pocházejí z autorské dílny třídy 5.B.

         

10. listopadu 2022

Nejnovější výtvarné práce dávají žáci 5.A (právem) na odiv na nástěnce hned vedle své třídy.

             

2. listopadu 2022

Halloweenský MasterChef  (5. A) 

Týden před podzimními prázdninami začal docela náročný projekt s využitím mezipředmětových vztahů. Nenásilné propojení  mnoha úkolů s uplatněním dosud získaných znalostí z různých předmětů. Především však činností ze života, které naše děti mnohdy míjejí. Téma bylo jasné: halloweenské menu se vším, co k tomu patří. Předkrm, polévka, hlavní jídlo, salát, dezert, nápoj. Hlavní roli hrála dýně. Losem se děti rozdělily do šesti skupin. Každá měla pracovat na přípravě a konečné realizaci jedné části jídelního lístku. Recepty si děvčata a kluci mohli vybrat z rodinných kuchařek (většinou to jistila nabídka na internetu). Po sjednocení názorů  začala dlouhá cesta k voňavé realizaci. Odprezentování jídla, rozpis potravin, normování dle receptů, převádění na peníze, počítání peněz, první návštěva Lidlu se zapisováním cen potřebných ingrediencí, soupis nádobí a kuchyňských pomocníků, které jsme ve školní kuchyňce nenašli.

První rozčarování děti zažily při pondělním ranním nákupu u vybraných potravin, když našly po týdnu cenovky s mnohem vyššími částkami. Realita, která ovlivnila vyúčtování nákupů, se stala součástí práce skupinek. V kuchyňce se všichni pustili do práce s velkou vervou. I docela velkými noži, mixery, metlami, škrabkami, struhadly, žhavými troubami i plotýnkami. Žádný úraz nás chválabohu nepotkal. Velkým překvapením bylo nekonečné množství ušpiněného nádobí. Doma většinou myje myčka! Strčit ruce do dřezu, umýt, utřít, pro mnohé docela šok.  Všechny týmy každopádně v časovém limitu dokončily své pokrmy a velmi vkusně je naservírovaly. 

Protože jsme se inspirovali oblíbenou televizní soutěží, tak jsme si pozvali porotu. Tu nejvyšší. Pana ředitele, paní zástupkyni a paní hospodářku. Byli překvapeni. Asi mile, protože všem týmům udělili pochvalu a písemný certifikát. Bez pořadí. Ani se nedivíme. I pro nás bylo těžké říci, co se nejvíc povedlo. Prostě nám chutnalo všechno. Celá akce, která dala zabrat především paní učitelce třídní, Báře Rojkovičové, byla parádní. Spokojenost na všech stranách. Především však propojení běžného života se školní výukou. Co víc si přát?

Ida Jenková

                           

31. října 2022

Výtvarné práce 5.B.

         

21. října 2022

Žáci 5.A vyráběli podzimní vitráže z listí.

           

11. října 2022

Výtvarné práce 5.B.

               

4. října 2022

Hodiny plavání 
 
I v letošním školním roce můžeme po deset týdnů chodit do místního bazénu na plavecké kurzy. Hodiny nás baví, děláme v plavání pokroky a na každý pátek se moc těšíme. Moc děkujeme svým rodičům, že nás v tom podpořili!
B. Rojkovičová a 5.A
 
   
 

29. září 2022

Adaptační den 5.A
 
V pondělí, po krásném víkendu, jsme se vydali na jednodenní adaptační výlet, který byl už jednou kvůli špatnému počasí odložen. Bohužel ani tentokrát nám počasí nevyšlo, ale těžkou hlavu si z toho v naší třídě opravdu nikdo nedělal. Děti šly do všeho naplno, všichni jsme si soutěže a připravený program užili a to, že jsme se vrátili od hlavy k patě od bláta, nevadilo vůbec nikomu (snad ani rodičům).
Barbora Rojkovičová