5. třídy (M. Říhová, D. Freiwaldová)

9. února

Masopust v 5.A.

9. února 2024

Masopust v 5.B.

 

31. leden 2024

Knížky s Míšou

V den vysvědčení jsme si užili skvělé dvě hodiny s Míšou. Tentokrát bylo téma KNÍŽKY, ale knížky na trochu jiné téma než jsme zvyklí, ale něco, co je nám blízké....

CITACE žáků :

Bylo to skvělý. Bavilo mě to. Líbila se mi relaxace, na chvilku jsem dokonce usnula. Honza našel v knížce kvíz, tak jsme ho vyplňovali a bylo to fajn. Povídali jsme si o škole, o emocích, o myšlenkách. Bylo dost knížek, ve kterých jsem se viděl:-) Líbily se mi testy na ADHD a na nerozhodnost, bylo mi to blízké. Těšila jsem se domů, až o tom budu vyprávět. Po celou dobu programu jsem nemluvila, a to proto, že jsem byla zabraná do života, do přírody, do emocí, do zvířat, do všeho....bylo to fajn, ráda si to zase zopakuji.

Míšo, děkujeme za hluboký zážitek

Páťáci z béčka
D. Freiwaldová a Míša AP

31. leden 2024

Tentokrát si každý udělal podle svých představ svou lední bruslí. Podle mě se to dětem velmi povedlo, co myslíte?

11. leden 2024

Zimní krajina v podání žáků 5.B.

29. prosince 2023

Tělocvik v 5.B
 
Hodnocení výchov (VV,PČ,TV) je vždy pro učitele pěkný oříšek. Žáci jsou různí. Jeden se snaží, nosí pomůcky, dělá maximum, ale nejde to, jiný je nadaný, ale snaha, píle a přístup nikde. Jak na to? A hned tu byla výzva. Po prvotním nadšení, že se z dětí stanou páni učitelé a paní učitelky vystřídalo zděšení, že to není tak jednoduché, jak se zdálo. Žáci si rozebrali termíny hodin tělocviku a postupně měli za úkol vést rozcvičku či připravit a zorganizovat hru nebo soutěž. Zjistili, že se zájmeny se daleko nedojde (udělej to takhle, tohle si podej, tamto dej tam), užívat správné názvosloví (břichem nekroutíme, nýbrž trupem kroužíme, ruce nedáme nahoru, ale paže dáme vzhůru), prezentovat se správně a jasně před celou třídou, opravovat, zhodnotit... Od ostatních dětí byla vždy zpětná vazba: co se povedlo, co udělat jinak (cituji: vždyť oni mě vůbec neposlouchali, dělali to blbě, nebavilo je to, nepochopili to, neslyšeli mě, musel jsem to pořád opakovat). Někteří žáci využili své výřečnosti, zkušenosti z volnočasových aktivit, jiní hledali pomoc na youtube či u rodičů. Zkušenost k nezaplacení. Od té doby jsou shovívavější a tolerantnější k ostatním. Sportu zdar! (Dana Freiwaldová)
 
          
 

28. prosince 2023

Vánoční besídka v 5.B
 
Poslední školní den strávili páťáci luštěním kvízu a hledáním tajenky na téma Vánoce ve světě, malováním vlastních vánočních ozdob z modelovací hmoty, vytvářením vlastnoručních chlebíčků, mlsáním cukroví a rozbalováním dárečků.
Děti z 5.B, p. uč. a p. asistentka přejí všem zaměstnancům naší školy, rodičům i žákům úspěšný a klidný nový rok 2024.
D. Freiwaldová, M. Čápová
 
            
 

27. prosince 2023

Výroba dárečků pro rodiče pod stromeček. (5.A)

             

25. prosince 2023

5.A si užila vánoční program závěrečného školního dne. Ráno zpívání v kostele, příprava stolů ve skupinkách, ochutnávka cukroví, čaj, hra pantomima a pak rozbalování dárečků. Veselé Vánoce! (V. Seifrtová)

                             

17. prosince 2023

Akce v 5.B
 
Spolupráce s panem učitelem Muzikářem pokračuje...v prosinci k nám přišel do třídy s malou přednáškou a ukázkou vánoční tradice LITÍ OLOVA. Pro všechny to byl velký zážitek.
 
Pátek 15. prosince byl u nás v duchu vyrábění. Zamotali a upekli jsme si vánočky a ve druhé části dopoledne jsme si vytvořili vánoční zápichy a vánočního závěsného skřítka. U práce jsme si zpívali koledy a celkově vládla pohoda. D. Freiwaldová a M. Čápová
 
                 
 

4. prosince 2023

Čerti z 5.B.

 

1. prosince 20223

5.A při společném vyrábění betlémů.

             

26. listopadu 2023

Páťáci v Planetáriu

V pátek 24.11. se vydaly páté třídy na exkurzi do hradeckého Planetária. Žáci si ověřili informace z hodin přírodovědy, ve kterých se seznamovali s vesmírem, planetami, galaxiemi, měsíci a jinými tělesy pohybujícími se "kolem nás". Velmi poutavé vyprávění žáky zaujalo a při sledování noční oblohy a dokumentu Voyager téměř nedýchali. Z exkurze jsme si všichni dovezli spoustu informací a zážitků. Mnozí z nás i několik upomínkových předmětů. Děkujeme  průvodcům Planetária. Taktéž děkujeme firmě P-transport za bezproblémovou cestu. A také dětem, které se chovaly vzorně.
D. Freiwaldová, M. Říhová 
 
     
 

9. listopadu 2023

Program s psycholožkou Míšou v 5.A
 
Ve středu jsme dvě vyučovací hodiny strávili s paní psycholožkou Míšou Krutilovou. Děti se měly zamyslet nad tím, kde se vidí za rok, za 5 let a v dospělosti a co proto mohou udělat už dnes. Viděly také motivační video s dvěma různými životními styly a měly se zamyslet, který je lepší a z jakého důvodu. Program se dětem moc líbil. Děkujeme! (V. Seifrtová)
 
               
 

3. listopadu 2023

Aktivity 5.B
 
Obrázky zachycující nedávné aktivity třídy paní učitelky Freiwaldové. Nechybělo hrabání listí, malba temperami, nebo tematický Dušičkový den a první vlastnoručně vyrobený lapbook.
 
                          
 

29. října 2023

Aktuální výtvarné práce 5.B.

                  

23. října 2023

Pečení štrúdlu v 5.A.

                                     

23. října 2023

K právě probíranému tématu "elektřina" přispěl v 5.A vlastní praktickou ukázkou Vojta Debnár a své spolužáky údajně velmi zaujal.

     

22. října 2023

Dýně z 5.A.

    

21. října 2023

5.B v knihovně
 
Ve středu 11.10. jsme navštívili Městskou knihovnu v Broumově. Pracovnice knihovny nám zajistily besedu s paní M. Kolinskou z Muzea v České Skalici na téma "Božena Němcová - první česká spisovatelka". S informacemi a zajímavostmi jsme ještě pracovali v hodině českého jazyka a výtvarné výchovy. Děkujeme! (5.B)
 
     
 

17. října 2023

Hodiny přírodovědy v 5.B

V hodinách přírodovědy jsme se věnovali energetickým zdrojům, palivu a elektřině. Začali jsme pravěkem (blesky, oheň, křesadlo..), abychom se dostali k elektrickému obvodu v učebně fyziky, kde nám pan učitel Muzikář se svými sedmáky ukázal taje zvonku, rozsvícené žárovky nebo elektromagnetu. S panem školníkem jsme si prošli budovu, kde nám ukázal a vysvětlil jističe a pojistky. Teď už jen zbývalo zjistit, kde se nachází rozvodná elektrická skříň u našich žáčků doma.  Aby bylo jasno, tak někteří rodiče dobrovolně pojistky názorně "vyhodili a nahodili". (D. Freiwaldová)

      

16. října 2023

Houbaři z 5.A.

           

1. října 2023

Zážitkový den 5.B
 
V úterý 26.9. vyšlo všechno, co vyjít mohlo. Se školní psycholožkou Míšou jsme zažili báječný den plný her, soutěží, sluníčka a pohody. Páťáci a Míšo, díky! (D. Freiwaldová)
 
        
 

1. října 2023

Výtvarná vzpomínka 5.A na letní prázdniny.

                        

29. září 2023

Adaptační den 5.A
 
Dne 27.9. jsme byli na adaptačním výletě s paní psycholožkou Míšou Krutilovou. Zkoušeli jsme morseovku a spousty her, při kterých jsme otestovali vzájemnou spolupráci. Počasí nám přálo a výlet se nám moc líbil. Děkujeme! (V. Seifrtová)
 
             
 

22. září 2023

Péče o chrup na 1. stupni
 
Naši školu opět poctila vzácná a zajímavá návštěva. Za dětmi přišly dvě úžasně milé studentky Eva a Katka studující "zubařinu" v Hradci Králové. Byly vyzbrojeny maketou zubního kartáčku, zubní protézou, mezizubními kartáčky, a hlavně vědomostmi, trpělivostí a úsměvem. Každá třída měla na program s nimi právě jednu vyučovací hodinu. A  hodina to byla výtečná! Žáci si měli přinést svůj zubní kartáček a budoucí paní doktorky je učily správnému a pečlivému čištění svých zoubků. A děti čistily a čistily....protože motto našich lektorek je "čistý zub se nekazí!". Slečny studentky, děkujeme! (vyučující 1. stupně s dětmi)
 
Foto z akce - 5.A
 
              
 
Foto z akce - 5.B
 

              

16. září 2023

Návštěva spisovatelky

Čtvrťáci a páťáci měli možnost potkat se se známou spisovatelkou knížek pro děti Ivonou Březinovou. Beseda měla podtitul "GO!", což v překladu znamená "Jít!", ale v knížkách paní spisovatelky to znamená zkratku pro "Gang Odvážných" Je to řada robrodužných příběhů o přežití v krizových situacích. Šest dětí ve věku 10 – 16 let se ocitá v ohrožení života. Všichni musí spojit síly, znalosti, zkušenosti a projevit vůli přežít, aby se dostali do bezpečí. Příběhy se odehrávají v poušti,  na moři, v pralese. Děti musí bojovat se všemi možnými živly: ohněm, povodní, zemětřesením apod. Žáci dychtivě sledovali velmi zajímavé vyprávění paní spisovatelky, která jim předávala své zkušenosti se psaním těchto knížek. Čas pro besedu velmi rychle utekl. Poté proběhla autogramiáda, kupování knížek a ve třídách zpětná vazba na velice zajímavou a poučnou besedu. Děkujeme paní spisovatelko! (D. Freiwaldová)

 

16. září 2023

Výtvarné práce 5.A na téma "Domácí limonáda".