7. třídy (M. Sloupenská, M. Voláková)

19. ledna 2023

Přátelství slunce a měsíce ve výtvarném pohledu žáků ze 7.A.

     

12. ledna 2023

Protože paní učitelka Sloupenská před Vánocemi chyběla, udělala své třídě 7.A sváteční posezení na začátku ledna. V rámci třídnické hodiny si školáci mohli užít bohatě prostřenou "tabuli" a nechyběly ani dárky pro každého z nich.

     

29. prosince 2022

Sedmáci v rámci předmětu Ruční práce vyrobili krmítka pro ptáky, a to ze šišek a vydlabaných pomerančů, do kterých pak přisypali v tuku obalená slunečnicová semínka.

 

22. prosince 2022

Přání od 7.B.

 

22. prosince 2022

Živý obraz 7.A na vánočním představení II. stupně ve spořilovské hale.

     

11. prosince 202

Stejně jako loni, i letos děkuje 7.A rodině Markových za věnování vánočního stromku, který už zdobí tuto třídu!

 

27. listopadu 2022

Sedmáci na Vízmburku

24. listopadu se sedmáci v rámci dějepisného semináře vypravili na Vízmburk u Červeného Kostelce. Kromě informací o historii hradu se dozvěděli, jak se na středověkém hradě žilo a také jak úpický rodák a archeolog Dr. Antonín Hejna s pomocí studentů v letech 1970 - 1984 odhalil zříceninu, která byla z velké části ukrytá pod zemí. V současné době se na Vízmburku konají akce pro veřejnost, nejbližší bude Mikulášská nadílka. Je to hezký tip pro rodinný výlet.
Jindřiška Vašáková

         

12. listopadu 2022

Další návštěva Městské knihovny umožnila sedmákům proniknout do tajů života První republiky. K dispozici byly tematické slajdy, ukázky některých soudobých materiálů a dokonce možnost hereckých výstupů, a to ve formě hlasové stylizace při četbě příběhů z tehdejší doby. Děkujeme pracovníkům knihovny za možnost účastnit se těchto přínosných akcí!

     

23. října 2022

Ukázky z výtvarných prací třídy 7.A.

             

15. října 2022

Spolupráce Městské knihovny s naší školou jede naplno, aktuální tematický okruh se nazývá "Čtenářské rande". Jeho cílem je inspirovat žáky k nalézání knih, které jim budou blízké a k celkovému objevování kouzla četby. 14. října knihovnu navštívily 7. třídy.

     

27. září 2022

Sedmáci se dnes vydali do Hronova, kde pátrali po stopách Aloise Jiráska. Nechyběla návštěva hřbitova, divadla, ani rodného domku tohoto velikána české literatury.

                

1. září 2022

Stejně jako na začátku loňského školního roku, i tentokrát žáci - nyní už - 7.A vytvořili společné "časosběrné" foto.