7. třídy (M. Sloupenská, M. Voláková)

30. června 2023

Závěrečný den 7.A.

 

29. června 2023

Výšlap na Kamennou bránu

Školní výlet pro 7.A znamenal ranní výjezd autobusem na konec Božanova, a pak už pěkně po svých na Korunu, Kamennou bránu a zpátky do Broumova. Díky pohodové atmosféře, dobré náladě všech zúčastněných a v neposlední řadě skvělému (vý)letnímu počasí můžeme náš výšlap považovat za příjemný až nezapomenutelný.

                  

Školní výlet pro 7.A znamenal ranní výjezd autobusem na konec Božanova, a pak už pěkně po svých na Korunu, Kamennou bránu a zpátky do Broumova. Díky pohodové atmosféře, dobré náladě všech zúčastněných a v neposlední řadě skvělému (vý)letnímu počasí můžeme náš výšlap považovat za příjemný až nezapomenutelný.

24. června 2023

Sedmáci v knihovně
 
Výstava ke knížce "Cha cha chá, zasmál se Mordechaj" od Kláry Smolíkové byla ke zhlédnutí v dětském oddělení broumovské knihovny. Prostřednictvím speciálně připraveného programu mohli sedmáci nahlédnout do tajů židovské historie.
 
                   
 

25. května 2023

Cooking
 
Sedmáci probírají v angličtině pokrmy, vaření a tradiční britskou kuchyni. A jak tradiční britské pokrmy chutnají? Děti se ve svém volném čase rozhodly vyzkoušet několik receptů. APPLE CRUMBLE, TOAD IN THE HOLE a běžnou večeři SPAGHETTI BOLOGNESE. Nesměly chybět tradiční ČAJ S MLÉKEM a "MINTKY". Užili jsme si to a ještě si pochutnali. (E. Miler)
 
               
 

18. května 2023

Sedmáci v předmětu ruční práce vyrobili vskutku okulibé výtvory...

                  

10. května 2023

Exkurze do Prahy
 
Dnes si žáci 7. tříd udělali výlet do Prahy. Pětihodinová exkurze hlavním městem začala detailní prohlídkou areálu Pražského hradu, kde se lidé konečně mohou pohybovat svobodně, aniž by museli být podrobeni potupné vstupní kontrole. Nechyběla návštěva katedrály sv. Víta, Vladislavského sálu, Zlaté uličky a přilehlých nádvoří. Cesta pokračovala přes Karlův most a Staroměstské náměstí. Celou dobu sedmáky (a pětici deváťáků) provázelo dokonalé jarně/letní počasí. Za organizaci akce se sluší poděkovat paní učitelce Jindřišce Vašákové.
 
                 
 

5. května 2023

Výtvarné práce 7.A vznikly technikou tisku a přechodů pozadí.

         

28. dubna 2023

Hodiny angličtiny

Sedmáci při angličtině pracují ve skupinkách, aby se naučili spolupráci, společně analyzují text, hledají chyby. U hry se společnými silami učí nová slovíčka - přídavná jména. (E. Miler)

    

23. dubna 2023

Festival umění a kreativity

Minulý týden žáci 7.A navštívili Josefov u Jaroměře, kde se konaly workshopy Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání. Děti si mohly vyzkoušel hudební dílnu, tvorbu loutek nebo sváření a výrobu vlastních předmětů. 

             

20. března 2023

Návštěva knihovny

Jak by vypadala komunikace mezi dvěma kamarády, z nichž každý žije v zásadně jiném časovém období? Právě to bylo téma přednášky, kterou si v broumovské knihovně vyslechli žáci 7. tříd. Povídání inspirované dílem "14-14 Přátelství napříč staletími" od francouzských autorů Silène Edgarové & Paula Beorna přimělo školáky přemýšlet nejen o obsahu dané knihy, ale třeba i o tom, co by na místě hlavních hrdinů udělali právě oni.

      

19. ledna 2023

Přátelství slunce a měsíce ve výtvarném pohledu žáků ze 7.A.

     

12. ledna 2023

Protože paní učitelka Sloupenská před Vánocemi chyběla, udělala své třídě 7.A sváteční posezení na začátku ledna. V rámci třídnické hodiny si školáci mohli užít bohatě prostřenou "tabuli" a nechyběly ani dárky pro každého z nich.

     

29. prosince 2022

Sedmáci v rámci předmětu Ruční práce vyrobili krmítka pro ptáky, a to ze šišek a vydlabaných pomerančů, do kterých pak přisypali v tuku obalená slunečnicová semínka.

 

22. prosince 2022

Přání od 7.B.

 

22. prosince 2022

Živý obraz 7.A na vánočním představení II. stupně ve spořilovské hale.

     

11. prosince 202

Stejně jako loni, i letos děkuje 7.A rodině Markových za věnování vánočního stromku, který už zdobí tuto třídu!

 

27. listopadu 2022

Sedmáci na Vízmburku

24. listopadu se sedmáci v rámci dějepisného semináře vypravili na Vízmburk u Červeného Kostelce. Kromě informací o historii hradu se dozvěděli, jak se na středověkém hradě žilo a také jak úpický rodák a archeolog Dr. Antonín Hejna s pomocí studentů v letech 1970 - 1984 odhalil zříceninu, která byla z velké části ukrytá pod zemí. V současné době se na Vízmburku konají akce pro veřejnost, nejbližší bude Mikulášská nadílka. Je to hezký tip pro rodinný výlet.
Jindřiška Vašáková

         

12. listopadu 2022

Další návštěva Městské knihovny umožnila sedmákům proniknout do tajů života První republiky. K dispozici byly tematické slajdy, ukázky některých soudobých materiálů a dokonce možnost hereckých výstupů, a to ve formě hlasové stylizace při četbě příběhů z tehdejší doby. Děkujeme pracovníkům knihovny za možnost účastnit se těchto přínosných akcí!

     

23. října 2022

Ukázky z výtvarných prací třídy 7.A.

             

15. října 2022

Spolupráce Městské knihovny s naší školou jede naplno, aktuální tematický okruh se nazývá "Čtenářské rande". Jeho cílem je inspirovat žáky k nalézání knih, které jim budou blízké a k celkovému objevování kouzla četby. 14. října knihovnu navštívily 7. třídy.

     

27. září 2022

Sedmáci se dnes vydali do Hronova, kde pátrali po stopách Aloise Jiráska. Nechyběla návštěva hřbitova, divadla, ani rodného domku tohoto velikána české literatury.

                

1. září 2022

Stejně jako na začátku loňského školního roku, i tentokrát žáci - nyní už - 7.A vytvořili společné "časosběrné" foto.