Aktivity školní družiny

3.5.2021

Děti vyráběly srdíčka k nadcházejícímu Dni matek.

19.2.2021

Děti v družinové skupině paní Miluše Kuřátkové vyráběly lékárničku a učily se obvazovat kamaráda.

Bobování, koulování a válení ve sněhu dovoleno!

17.2.2021

Konečně zase nasněžilo a my jsme si mohli s dětmi dosyta užívat radovánky se sněhem. Ve školní družině máme několik bobů a lopat, které jsme mohli využít. Téměř každý den po obědě jsme chodili s dětmi bobovat, stavět hradby, sněhuláky nebo se koulovat. Děti si nikdy nestěžovaly, že by jim byla zima, že by nechtěly ven, užívaly si tyto chvíle se sněhem a byly nadšené. Byli jsme bobovat na dětském hřišti, u pošty a v klášterní zahradě. Tam se nám líbilo nejvíc. Chodí tam málo lidí a je tam krásný, a podle dětí dlouhý kopeček.
G. Teichmanová, vedoucí vychovatelka školní družiny
 

15. 2. 2021

Žáci 2.B vyráběli papírové sněhuláky v družinovém oddělení paní Miluše Kuřátkové.

Kocourek Modroočko
14. 2. 2021
Před Vánocemi jsem začala s dětmi z první třídy, které navštěvují mé oddělení, číst knihu Z deníku kocoura Modroočka. Dětem se příběhy moc líbily. Vždy krásně zpětně reagovaly. Udělali jsme si i čtenářské dílničky. Děti podle obrázků poznávaly hrdiny z knihy, dokončovaly příběhy, hádaly hádanky, luštily drobné záhady, vybíraly si omalovánky se zvířátky z knihy. Také jsme se slovy z jednotlivých příběhů hráli paměťové hry. Děti získávaly za jednotlivá řešení rébusů a odpovědi na otázky obrázková razítka. Byla s nimi radost pracovat. Protože byly opravdu nadšené z kocourka Modroočka, udělala jsem střih a ušila jsem tzv. motivačního Modroočka. V rámci tvořivé pracovní dílny jsem prvňáčkům nabídla možnost si taky takového kocourka ušít. Zájem předčil má očekávání. Šili chlapci i holčičky, každý den se sami hlásili k práci. Jsou to prvňáčci a někteří drželi jehlu poprvé v ruce. Někomu se práce zpočátku nedařila, ale neodradilo je to. Zkoušeli a zkoušeli, až se jim první stehy podařily správně a pak už to šlo samo. Samozřejmě jsem jim trochu pomohla, přišila jsem jim ouška a pomohla jsem jim při všívání nožiček a ocásku. Ze všech kocourků jsem měla velkou radost nejen já, ale hlavně děti.
G. Teichmanová, vedoucí vychovatelka školní družiny
 
Adventní čas v 1. oddělení školní družiny a Družinový turnaj v postřehové hře DOBBLE
18.12.2020
V 1. oddělení školní družiny se spojily obě první třídy a společně trávily adventní čas. Vyrobili jsme si adventní věnec a seznámili se též s jeho symbolikou. Každý den jsme zapalovali adventní svíce a četli si adventní příběhy, losovali z adventního osudí jednotlivce, kteří si mohli vzít z adventního stromečku sladkou ozdobičku. Proběhlo též několik dílniček, kde děti vytvářely drobnosti, kterými obdarovaly své blízké nebo si vyzdobily své pokojíčky doma. Společně jsme vytvářeli také vše na výzdobu oken.
1. dílnička - výroba adventního věnce
2. dílnička – výroba čertíků
3. dílnička – výroba Betlémků
4. dílnička – výroba a zdobení vánočních stromečků
5. dílnička – výroba adventních zápichů
6. dílnička – výroba drobných pedigových ozdob
Družinový turnaj v postřehové hře DOBBLE
Na podzim se uskutečnil celodružinový turnaj v postřehové hře Dobble. Děti byly rozděleny do kategorií podle ročníků. Jelikož byly školy zavřeny, dohrával se turnaj déle, než jsme předpokládali. Výsledky zatím jedné kategorie, kategorie prvních tříd, přinášíme v této zprávě. Celkem se v této kategorii zúčastnilo 14 dětí. Na třetím místě skončila Nela Hladíková, druhá byla Nina Ptáčková a zlatou medaili získala Viktorie Grohová. Všechna děvčata si odnesla diplom, medaili, drobnost a sladkost. Jen Nina z důvodu nemoci při vyhlašování chyběla. Všem moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů v připravovaných akcích ve školní družině.
G. Teichmanová, ŠD