II. stupeň

25. června

Vystřihovánky v hodinách přírodopisu

V časopise ABC vycházely a stále vycházejí velmi zajímavé vystřihovánky. Některé se dají vhodně využít v hodinách přírodopisu. Prvními vlaštovkami jsou vystřihovánky prehistorických zvířat k výuce geologických dějin Země v devátém ročníku a anatomie ženy pro přírodopis v ročníku osmém.

Aleš Kučera

24. června

Ve škole jako v přírodě

Žáci sedmých a osmých tříd Masarykovy ZŠ ve výtvarné výchově dokázali svojí zručností a kreativitou ozdobit strom, který nám zpestřuje prostředí školní chodby. Výrobou budky procvičili jemnou motoriku prstů a ruky a při slepování vystřihovánek ptáků si zopakovali přírodopis 7.ročníku.
Ing. Libuše Kubásková

22. června

Do školy dorazil kamion FabLab Experience se zážitkovým návěsem, jenž byl až po okraj naplněný moderními technologiemi. Žáci II. stupně si vedle vyslechnutí teoretického bloku, který lektoroval Tomáš Hamberger, mohli osahat praktickou oblast digitálních výrobních technologií (pod vedením Daniela Šína), včetně 3D tiskárny, kooperativního robota nebo řezacího plotteru, a nakonec došlo i na výrobu vlastních předmětů.

                                                         

17. červen 2021

8.B si na výstavě, která je v současnosti instalována na Mírovém náměstí, připomněla a doplnila znalosti o prvním broumovském průmyslníkovi Josefu Edler von Schrollovi. Na rok 2021 připadá 200. výročí jeho narození.

(Vladislava Valešová)

 

Vánoce na II. stupni

16.12.2020

Ani učitelé II. stupně nezapomněli na své žáky. Každý den byl vyhrazen pro jednu třídu, a to u sborovny na stromečku, kde byly - vždy o velké přestávce - k nalezení symbolické dárky.

   

‌19.10.2020

17. září zaznamenaly žačky 2. stupně - Anita Středová, Elisabeth Středová, Klára Lukašáková a Anna Skřivanová významný úspěch, když dokázaly zvítězit v projektu "Příběhy našich sousedů", který pořádá společnost Post Bellum. Podrobnější pohled do zákulisí celé prezentace, která pojednávala o životě paní Elisabeth Kopáčkové, nabízí tři ze čtyř hlavních aktérek v rozhovoru uvedeném na webu Naše Broumovsko.
 
5.10.2020
Symbolem covidové epidemie jsou jednoznačně roušky. Nedávným nařízením vlády České republiky byla zavedena povinnost nosit roušky i během vyučování na druhém stupni základních škol. Na Masarykově základní škole si v hodinách výtvarné výchovy žáci sedmých a osmých ročníků mohli navrhnout a vytvořit podobu své vlastní roušky. Výsledky jejich tvořivosti můžete vidět na přiložených fotografiích. (L. Kubásková a A. Kučera)