Společné

3. října 2022

Sběr kaštanů a žaludů

Na 1. stupni probíhá sběr kaštanů a žaludů. Každé ráno bude čekat v přízemí pod schody dvojčlenná služba, která pomůže menším dětem se sypáním plodin do pytle. Vzácnou surovinu si potom odveze pan Středa z Hejtmánkovic, nakrmí jí zvířátka v lese a na oplátku nám před adventem přiveze do školy vánoční stromečky. Sběr trvá až do konce října, tak neváhejte a noste!

     

26. září 2022

22. září se žáci vyšších ročníků zúčastnili přespolního běhu, jenž se konal v Polici nad Metují na tzv. Nebíčku. Medaile sice necinkla, ale zde se cení především snaha a my proto děkujeme za důstojnou reprezentaci naší školy!

         

23. září 2022

Dnes proběhla ve školním amfiteátru tradiční akce "Vítání podzimu", kde děti 1. stupně zpívají tematické písničky, aby přivítaly barevné, ale už také dosti chladné - jak potvrdilo dnešní ráno - roční období. 

           

15. září 2022

Představení volnočasových aktivit

V klášterní zahradě, sále Dřevník a v prostorách Skriptoria dnes proběhla akce "Den volného času aneb jak se bavit po škole". Děti si mohly vyzkoušet řadu nejrůznějších aktivit jako judo, box, golf, hraní na hudební nástroje, tanec nebo šachy. Dozvěděly se, co nabízejí volnočasové a čtenářské kroužky v Broumově a Meziměstí, a to přímo od jejich vedoucích. Akci pořádala organizace MAS Broumovsko+.

                                         

10. září 2022

Jak si zatím vede školní jídelna?


Společnost GTH, která obstarává obědy pro naše žáky, se zapojila do projektu „Zdravá školní jídelna“ se závazkem, že "jídlo bude zdravější a kvalitnější, co do přípravy, pestrosti, tak zastoupením ovoce a zeleniny." Po prvním týdnu je možná předčasné činit jakékoli závěry, nicméně prozatím se onen slogan daří naplnit. Nabídka pokrmů je skutečně zajímavější, přičemž se v ní objevují nečekané a zároveň zdravé kreace jako indické květákové curry, sójové výpečky s celozrnným knedlíkem a červeným zelím, nebo brambory pečené ve slupce s bylinkovým tvarohem. V nabídce samozřejmě nemůže absentovat maso, ani zde přitom vedle standardních jídel nechybí moment překvapení, viz např. položka kuřecí stehýnko na pomerančích s kukuřičnou polentou. Autor tohoto článku měl možnost okusit většinu z popsaných pokrmů, a prozatím jsou na místě jenom slova chvály (což potvrzují i mnozí další). Jídlo je chutné, včetně opravdu vynikajících polévek, tedy v minulosti největší slabině školní kuchyně. Z dostupných zdrojů víme, že došlo k personální obměně. O skladbu pokrmů se nyní stará pan Marek Čížek, a to za velmi provizorních podmínek, kdy zatím není k dispozici dostatek kuchařů. I z tohoto pohledu jde tedy o obdivuhodný výkon. Opět je nutné zopakovat, že na finální soudy je brzy, pokud se však povede udržet nastavenou laťku, půjde ve všech ohledech o změnu k lepšímu a stravování ve školní jídelně se po delší době stane okamžikem, na který se lze opravdu těšit.
P. Štěpnička

   

1. září 2022

Naše škola prošla během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí. Její součástí byla krom opravy střechy a vylepšení sociálního zázemí na I. stupni také instalace předokenních žaluzií, které dodaly škole moderní a elegantní vzhled, nemluvě o jednoduchém ovládání pomocí malého ovladače.