2.A v Diakonii Broumov

24. května 2024

"Chtěli byste se podívat do provozu Diakonie Broumov?" To byla otázka, na kterou se nedalo říci NE. Rychle domluveno a hurá na exkurzi.

Pan Dvořák, tatínek naší žákyně Aničky, nás přivítal u kamenného obchodu, ve kterém bazarové a pečlivě vytříděné zboží mohou lidé zakoupit.


Co znamená slovo diakonie? Proč nepoškozené věci, které lidé nechtějí a již nepotřebují, vyhazovat? Mají své další využití pro lidi? Jak to máme vymyšlené po stránce ekologické ve vztahu s vyhazováním nepotřebných věcí? Jak se dají textilní výrobky a hračky dále využívat či zpracovávat? Umíme je recyklovat? Kolik sběrných kontejnerů v České republice firma má? A kolik lidí zde nachází pracovní příležitost? Jak je provoz řízen a jakou práci musí lidé zastat, aby bylo vše pečlivě protříděno a dále použito, zpracováno?


Z návštěvy Diakonie Broumov jsme si odnesli nejen krásné dárkové plyšáky, ale především odpovědi na zvídavé otázky a mnoho informací o tom, jak se dá textilní materiál moderním a ekologickým způsobem znovu využívat (stavitelství, automobilový průmysl, nábytkářství,...).

Velice děkujeme za možnost nahlédnout do prostor, které nám až do dnešního dne byly neznámé.

Petra Hašková

 

Zpět