3. třídy (M. Říhová, D. Freiwaldová)

30. června 2022

Třída 3.B přeje krásné prázdniny!

 

29. června 2022

3.B v knihovně
 

Dnes jsme si užili poslední den v knihovně. Děti přinesly ukázat své čtenářské deníky, pochlubily se se svými přečtenými knížkami a namalovanými ilustracemi. A že bylo čím: Někteří nadšenci přečetli i přes dvacet knížek za rok! Paní Jenková připravila pro děti pracovní list, na který žáci napsali a nakreslili přečtenou knížku, kterou by doporučili svým spolužákům. Vyplněný pracovní list kluci a holky mohli pověsit jako prádlo na připravenou šňůru. Po té jim rozdala paní Jenková "hlasovací křišťál", který připevnili na list s knížkou, která je zaujala. Vyhrála knížka "Jak se budí medvědi", ale zaujala i další díla: Kocour Modroočko, Terka a bláznivá úča nebo Jenseptej. Většinu knížek jsme dokonce hned objevili v knihovně, takže jsme si je mohli prolistovat. Pak už jen zbývalo vybrat si tu správnou novou knížku, uvelebit se na polštářích, palandě či na schodech a začít číst. Borci Honzík a Kristián dokonce knížku přečetli celou a hned si ji zapsali do svého čtenářského deníku. Opět se nám nechtělo končit.  Velké poděkování patří paním knihovnicím Jenkové a Meškové za pěkný program a milé přijetí. Popřáli jsme si klidné a pohodové prázdniny a slíbili si, že se zase v září určitě sejdeme.
Dana Freiwaldová a 3.B

         

16. června 2022

V úterý 14.6. se vydaly třídy 3.A a 3.B na svůj první post-covidový školní výlet. Všichni jsme se moc těšili, i proto, že počasí bylo dokonale výletní. Cílem cesty byl zámek Častolovice, mini zoo, park s desítkami rozkvetlých voňavých růží, obora s bílými jeleny, daňky nebo pávy. Dalším lákadlem bylo dobové kejklířské vystoupení, střelba z kuše a slackline. Sportovním vrcholem byl tamní nízký lanový park. Výlet jsme si ve zdraví užili a již se těšíme na další! Poděkování patří i firmě P-transport a ochotnému panu řidiči za bezpečnou a bezproblémovou jízdu.
D. Freiwaldová, M. Říhová
 

                       

13. června 2022

Žáci 3.B propojili pracovní činnost s prvoukou a dopravní výchovou.

   

 

4. června 2022

Třída 3.B na fotografiích paní učitelky D. Freiwaldové z akce "Voda" v klášterní zahradě (viz samostatný příspěvek v sekci "Společné").

     

31. května 2022

Plavecký kurz 3.B
 
Celkem desetkrát jsme navštívili plavecký bazén v areálu Veby. I když někteří vstupovali do klidných vod místního bazénu poprvé, postupně se zde zalíbilo úplně všem a nakonec jsme nechtěli skončit ani po závěrečných závodech. Velký dík patří našim milým a trpělivým plaveckým instruktorům Denise a Zdeňkovi, stejně jako zaměstnancům Veby, bez kterých by se výuka neuskutečnila. Příští rok se těšíme na viděnou!
D. Freiwaldová (tř. uč.), M. Čápová (ap)
 
 
 

27. května 2022

Ukázka dravců, která proběhla minulou středu na školním hřišti (viz samostatný příspěvek v sekci "Společné"), se pro žáky 3.B stala inspirací k tvorbě těchto výtvarných prací...

     

25. května 2022

3.B v knihovně
 

Ve středu 25. května jsme navštívili Městskou knihovnu. Tématem "Jak vzniká knížka" nás provedla paní Jana Jenková, nechyběly otázky ani zábavné úkoly. Brzy jsme zjistili, že napsat a vydat knížku není vůbec jednoduché. Poté jsme se rozprchli po knihovně, abychom si našli TU SVOU. A protože nás do knihovny chodí opravdu hodně, tak si většina odnášela nejen bezva zážitek, ale i několik knížek, které už  máme touto dobou rozečtené, ne-li přečtené.
D. Freiwaldová

            

20. května 2022

Při hledání výtvarných inspirací narazili žáci paní učitelky Freiwaldové v klášterní zahradě na páťáky, kteří zde již tvořili projekt s dospělými malíři (viz příspěvek "Plenér v klášterní zahradě" v sekci 5. tříd). Inspirace byla tím pádem nalezena a společná práce mohla začít...

   

19. května 2022

Nejnovější výtvarné práce 3.B.

     

16. května 2022

Nedávno nás poctila návštěvou paní básnířka Věra Kopecká. Vyzkoušeli jsme si rýmy, hry se slovy, poslechli si básničky o zvířátkách a zjistili, že skládat básně není vůbec jednoduché.
Děkují třídy 3.A,B.
D. Freiwaldová, M. Říhová
 

13. května 2022

Paní učitelka Freiwaldová a její žáci děkují Šárce a Dáše z Ulity za nápad, pomoc a trpělivost při vyrábění náramků pro maminky a kytičkový korálkový zápich z drátku. 

       

7. května 2022

Inspiraci k této "obří" galerii našli žáci 3.A při návštěvě místní knihovny, konkrétně v knize autorky Terezy Šiklové.

         

30. dubna 2022

Fotografie 3.B z Čarodějnického dne.

    

23. dubna 2022

Před velikonočními svátky nás na tři dny ve třídě navštívila studentka Bětka Pelánová, která v Olomouci dokončuje studium výtvarné výchovy, logopedie a surdopedie (speciální pedagogická disciplína zabývající se výchovou, vzděláváním a rozvojem jedince se sluchovým postižením). Bětka je dokonce bývalou žákyní naší školy a do naší party skvěle zapadla. Do třídních činností se lehce zapojovala, naslouchala, pomáhala, a děti ji mile a přirozeně přijaly mezi sebe. Pro ně si také připravila zajímavou výtvarnou činnost, která děti bavila a odměnily se jí hezkými výtvory. Bětka je u nás vždy vítána a přejeme jí úspěšné zakončení vysokoškolského studia.

(D. Freiwaldová a 3.B)

           

Připomení Velikonoc s výrobky 3.B

 

20. dubna 2022

Psycholožka Barbora Krtičková opakovaně navštěvuje všechny třídy na naší škole a chystá pro děti zábavné i naučné programy. Podtitul nedávného setkání s třídou 3.B by se dal nazvat jako "relaxační" či "ochutnávací".

     

18. března 2022

Do studia vesmíru se pustila i sousední třída 3.B.

           

16. března 2022

Žáci 3.A probírají sluneční soustavu a její planety...

     

9. března 2022

Další putování třeťáků po škole
 
Nedávno žáci ze 3.B pilovali pilníkem ve školních dílnách, nyní se vydali za paní učitelkou Kubáskovou do chemie. Už sice věděli, jak vypadá KUS SÝRA, ale nevěděli, jak vypadá a "voní" SÍRA. Děkujeme za milé přijetí od paní učitelky Libuše Kubáskové a jejích deváťáků.
D. Freiwaldová a děti ze 3.B
 
     

25. února 2022

Masopust v 3.B.

     

Masopust v 3.A.

 

24. února 2022

Píšeme referáty a pilujeme vyjmenovaná slova
 
Po návštěvě u deváťáků ve fyzice zkoušíme psát krátké zprávičky o živočiších a do slova a do písmene pilujeme vyjmenovaná slova. Děti si měly doma vyzkoušet maminčin pilníček na nehty a ve škole nám byla umožněna návštěva školní dílny. Pan školník Hubert nám představil některá nářadí jako svěrák, úhelník, rašpli, ale nás nejvíce zajímal pilník s pilou. Snad už je všem třeťáčkům jasné, že není pylování jako pilování. Pane školníku Huberte, díky!
Žáčci 3.B

             

8. února 2022

Na zdi vedle třídy 3.A "vyrostl" krásný zimní strom.

 

28. ledna 2022

Z 3.B vyskákali roztomilí tučňáci.

         

21. ledna 2022

Vyjmenovaná slova vs. fyzika

Učení vyjmenovaných slov nemusí být úplná nuda. O tom se přesvědčili malí třeťáčci, kteří při výuce navštívili naše nejstarší studenty-deváťáky. Vyjmenovaná slova prožíváme v hodinách češtiny na vlastní kůži, protože je předvádíme jako pantomimu, např. polykat, vzlykat, nábytek, býk atd. Ale předveďte si vyjmenované slovo po F! A tak jsem se domluvila s panem učitelem Muzikářem a vznikla neobyčejná vyučovací hodina! Malí fyzikové ze třetí třídy si vyzkoušeli siloměr a pokusy s elektrikou. Zvonek zvonil, žárovka se blýskala, rozpouštěla se sůl a modrá skalice, měděný drátek hořel a naštěstí nikdo ničím neplýtval, natož aby vzlykal. Třeťáčci slyšeli, že ve škole byla, je a bude místnost zvaná "Fyzika", v ní bystrý fyzikář a třída 9.A vybavená nábytkem. Takový příbytek fyziky mají určitě i v Přibyslavi, Bydžově nebo Volyni, ale učitel Zbyněk je jen u nás v Broumově. Bylo úžasné sledovat  spolupráci malých a velkých studentíků. Čas plynul a nikomu se nechtělo končit. Moc bychom chtěli poděkovat skvělým deváťákům a panu učiteli Zbyňkovi Muzikářovi!

Dana Freiwaldová a 3.B

         

22. prosince 2021

Poslední školní den roku 2021 jsme si parádně užili. Vyráběli jsme andělíčky, vystřihovali a psali vánoční přání, zpívali koledy, hodovali a zkoušeli vánoční tradice: házení střevíce, pouštění lodiček, lovení kapří šupiny, rozkrajování jablíčka. Nakonec si děti rozebraly drobné dárečky od Ježíška, popřáli jsme si hezké Vánoce a vše nejlepší do nového roku. (D. Freiwaldová, 3.B)

           

20. prosince 2021

Z obou tříd vypluli předvánoční kapříci.

             

  3. prosince 2021

Mikulášská návštěva ve 3.B.

    

3. prosince 2021

Čertovské výrobky 3.B: čertice z pytloviny a čertík na pekelském sáčku.

   

27. listopadu 2021

Advent ve 3.B.

 

18. listopadu 2021

Akce "Návrat do renesance" (viz příspěvek ...zde...) objektivem paní učitelky Freiwaldové.

       

28. října 2021

Podzimní témata 3.B.

          

12. října 2021

Ukázka z výtvarné tvorby 3.B.

       

11. října 2021

Ukázky z výtvarné tvorby třídy 3.A.

           

7. října 2021

Třída 3.B prožila skvělé dopoledne se školní psycholožkou Bárou Krtičkovou. Vzhledem ke špatnému počasí jsme nemohli jít ven, ale 2 hodiny v tělocvičně a dvě hodinky povídání a vyrábění "sklenice štěstí" bylo nádherné, veselé, poučné, prostě bezva. Báro, děkujeme!
Dana Freiwaldová
 

 

19. září 2021

3.B na akci "Den volného času aneb jak se bavit po škole", která se 15.9. konala v klášterní zahradě.

               

9. září 2021

Třída 3.B se mohla se mohla díky výhře Elišky Pátkové v soutěži Čtenářské bingo těšit z hodnotných cen, jež do třídy zanesly organizátorky akce Jana Lacina Jenková a Lenka Wilkeová.