Společný výlet 1.A a 3.A
26.06.2025
Den před vysvědčením se uskutečnil společný výšlap prvňáků se třeťáky do přírody. Během šestikilometrové trasy směr Ráj a zpět plnili v týmech různé úkoly. Starší měli za úkol pomáhat mladším a často mladší dokazovali starším, že jsou dost zdatní a šikovní prvňáci, tudíž si po právu zasluhují postoupit do ročníku vyššího. Výlet se vydařil, počasí přálo a školáci byli moc hodní, navzájem ohleduplní a nekonfliktní.
Petra Hašková, Michaela Říhová, Veronika Seifrtová
Výlet 3.B do Police nad Metují
23.06.2025
Bylo 9. června a naše třída 3.B se vydala na školní výlet. Tentokrát jsme zamířili do Police nad Metují, kde jsme navštívili dvě zajímavá místa – starou školu zvanou Dřevěnka a muzeum stavebnice Merkur.
Jako první jsme zavítali do Dřevěnky. Byla to opravdu starobylá budova, která dýchala historií. Usedli jsme do dřevěných lavic vedle figurín žáků a přísně vyhlížejícího pana učitele – přesně jako by se tam každou chvíli mělo rozeznít staré školní zvonění. Přestože to bylo zajímavé a zábavné, všichni jsme si uvědomili, že v dnešních lavicích je přece jen o něco víc pohodlí. Navíc už nemusíme mít strach, že vylijeme inkoust z kalamáře nebo rozbijeme hliněnou tabulku, na kterou se tehdy psalo.
Paní průvodkyně nám poutavě vyprávěla o historii této unikátní stavby. Dozvěděli jsme se, že škola byla postavena už v roce 1785, aby nahradila ještě starší budovu z roku 1705. Výuka tu probíhala až do roku 1857. V přízemí jsme viděli dvě školní třídy a v patře dokonce repliku učitelského bytu z počátku 20. století.
Po návštěvě Dřevěnky jsme se přesunuli do budovy muzea Merkur, kde na nás čekal opravdový svět fantazie a techniky. Obdivovali jsme nejstarší stavebnice z roku 1920, historické elektrické vláčky i propracované kolejiště v měřítku 1:45. Největší dojem na nás ale udělalo Ocelové město – monumentální model, který postavil Jiří Mládek podle románu Julese Verna. Nechyběla ani Eiffelova věž nebo další technické a architektonické skvosty.
Na závěr komentované prohlídky jsme si každý sestavili květinu z dílů stavebnice Merkur a mohli jsme si ji odnést domů jako malou památku.
Před odjezdem jsme se ještě zastavili v místní cukrárně. Někteří si pochutnali na zmrzlině, jiní si vybrali dortík – a ti největší mlsouni zvládli obojí.
Výlet se nám opravdu vydařil a budeme na něj dlouho vzpomínat.
Žáci 3.B , Eva Hubková a Blanka Kubcová
Školní výlet 3.A
23.06.2025
3. A v Božanově
15.05.2025
Když jsme se narodili do tak krásné krajiny, byl by hřích, abychom ji nechtěli více
poznat.
Počasí s příznivou předpovědí a malá nemocnost dětí ve 3.A. To byla výzva vyjet
autobusem do horní části Božanova. Pak už jen 9 km do cíle přes polský Zalew a
rozhlednu Guzowatu.
Školáci během svižného turistického tempa plnili různé úkoly, soutěžili, zodpovídali
otázky a sledovali krajinu, kterou procházeli.
V cíli byli nečekaně odměněni medailemi, které jim připravili rodiče naší Ajky
Schejbalové.
Veliké poděkování nejen jim, ale všem ostatním rodičům, kteří školáky parádně na
turistický výšlap připravili.
Petra Hašková
Jaro ve 3.B
16.04.2025
Konečně přišlo jaro, na které jsme všichni dlouho čekali. Počasí nás trápilo svými výkyvy, od mrazů až po téměř letní teploty. Ale přesto jsme si užívali každý jeho kousek. Věnovali jsme se jaru v hodinách prvouky, čtení, výtvarné výchovy a pracovních činnostech. Společně jsme vyráběli různé jarní výrobky a výkresy. Nejvíc nás bavilo vytvářet zajíčka ze šišek, šít slepičky a vyrábět věnečky. Každý projekt byl pro nás novou výzvou, ale výsledek stál za to. Jak se nám všechno povedlo, můžete vidět na přiložených fotografiích. Byla to opravdu radostná a kreativní doba, kdy jsme si užili nejen krásu jara, ale i spoustu zábavy při tvoření.
Děti ze 3. B a Eva Hubková, třídní učitelka
3.B na návštěvě knihovny
14.03.2025
MASOPUST VE 3.B
24.02.2025
Literární tvoření 3.B
23.02.2025
Kačka a Kuba
Ivo Laci Rodrigo
Kam se klubou Kačka s Kubou ?
Ke studánce pro vodu.
Proč má Kuba tvář jak bubák?
Zakop´ a slít´. Měl nehodu.
Už vstal a běží zachumlat se do svých dek.
Oči poulí, mačká bouli. Kačka mění obkládek.
Fidli, fidli, fidli
Jiřina Viktorie Gáborová
Fidli, fidli, fidli,
kočka tančí s židlí.
Kráva z plných plic
bučí na měsíc.
Pes se tomu řehtá,
až ho v břiše lechtá.
Fidli , fidli, fidličky,
babka skočí z židličky.
Tři myšky
Jiřina Viktorie Gáborová
Myšky si hrály na slepou bábu.
Ta první chytla zelenou žábu.
Druhá má v dlani sněhovou vločku.
A třetí? Kdoví,.. prý chytla kočku.
Svíčka
Jiřina Viktorie Gáborová
Zdálo se mi o hvězdičkách.
Hvězda, to je vlastně svíčka,
která svítí v nedohlednu.
Zapálím si taky jednu.
3.B na výstavě betlémů
19.12.2024
Vánoce se už nezadržitelně blíží, a tak jsme se rozhodli navštívit vánoční výstavu Cesta za broumovskými betlémy. V prostorách výstavy jsme měli možnost obdivovat vzácné jesličky pocházející z muzejních sbírek, ale také skříňový betlém, který byl zapůjčený od Benediktinského opatství sv. Václava v Broumově. Kromě těchto historických skvostů nás zaujal i betlém vyrobený ze slaného těsta, který vytvořila paní Miroslava Horká.
Výstava se nám opravdu líbila a byla skvělým způsobem, jak se naladit na vánoční atmosféru.
Žáci 3.B, Eva Hubková, Blanka Kubcová
Vyrábění svícnů ve 3.B
14.12.2024
Vánoce se každým dnem blíží a my jsme se rozhodli, že si vytvoříme tu pravou vánoční atmosféru. Abychom si užili vánoční prázdniny se vším všudy, pustili jsme se do výroby vlastního vánočního svícnu. Jako základ jsme použili nařezaná kolečka z břízy, které nám ochotně přinesl pan Sodomek. Bříza byla krásně světlá a přírodní, což nám přišlo ideální pro naše dekorace.
Na kolečka jsme připevnili živé větvičky ze smrku a jedličky. Větvičky byly nádherně zelené a voňavé, což celé dekoraci dodalo tu pravou vánoční náladu. Na střed jsme umístili svíčku, která bude při zapálení vytvářet kouzelnou atmosféru. Dále jsme přidali různé ozdoby – zvonečky,oříšky,…
Výsledný svícen vypadal naprosto úžasně a okamžitě rozzářil celou místnost. Byla to nádherná připomínka toho, jak si můžeme vánoční atmosféru vytvořit vlastními rukama a jak krásně příroda ladí s tímto kouzelným obdobím.
Děti ze 3.B , Eva Hubková a Blanka Kubcová
Čertovké vyrábění v 3.B
05.12.2024
Zprávičky ze 3.A
08.11.2024
Podzim je nejen v plném proudu v přírodě, ale i ve 3.A .
Během podzimních měsíců třeťáci několikrát putovali podzimní krajinou. Ať už kráčeli na výuku plavání do Wellness Veba, řádili v listí nebo pomáhali s jeho úklidem.
Pod vedením školní psycholožky Míši Krutilové pracovali se svými úspěchy. Přemýšleli o možnostech jejich zlepšení, zkvalitnění.
Ani v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností nebylo podzimní téma opomenuto. Jakými barvami se krášlí podzim? Jak staví své příbytky vlaštovky a jiřičky? Což takhle namalovat podzimní kytici z listí?
Petra Hašková
Plavecký výcvik 3.B
01.11.2024
Letos se naše třída zapojila do plaveckého výcviku – a přiznáváme, někteří z nás byli zpočátku pořádně nervózní. "Jak to zvládneme, když neumíme plavat? A co když máme strach z vody?" Takové myšlenky nám vířily hlavou. Ale jen co jsme skočili do bazénu podruhé, začali jsme mít úplně jiný pocit. Strach zmizel, místo něj se dostavila radost a odhodlání! Každou lekci se posouváme dál, zdokonalujeme své dovednosti a užíváme si každý okamžik ve vodě.
Naši instruktoři z plavecké školy se nám věnují naplno. Učí nás všechno, od skoků do vody přes splývání až po lovení předmětů ze dna bazénu. Ale to nejlepší? Určitě "opičí dráha" – prolézání, přelézání a skákání nám přijde jako velké dobrodružství, které bychom si klidně zopakovali každý týden.
Je skvělé vidět, jak se z nás pomalu, ale jistě stávají malí plavci. Těšíme se na další lekce a na všechny nové věci, které se naučíme!
Děti ze 3.B , Eva Hubková a Blanka Kubcová
Podzimní tvoření v 3.B
01.11.2024
Podzim vstoupil do třetí třídy s velkým nadšením a děti ze 3.B se ho rozhodly oslavit svými vlastními výtvory. Paní učitelka a paní asistentka vedly své malé umělce v práci na podzimních tématech, která oživila třídu barvami a fantazií. V celé místnosti se tak pomalu začal odrážet podzim ve všech svých krásných podobách.
Na jednom z nástěnných výkresů se jemně skláněly podzimní břízy, jejichž větve a listy se leskly teplými barvami oranžové a zlaté. Stromy se mírně vlnily, jako by byly právě rozfoukané podzimním větrem, a přenesly každého přímo do klidného lesa. Na jiném výtvoru posedávaly poslední vlaštovky na drátech, kde odpočívaly, než se vydají na svou dlouhou cestu. Možná už všechny skutečné vlaštovky odletěly, ale tyto na obrázku zůstaly sedět, aby se ještě chvíli těšily z pohledu na třídu.
Ačkoli sklizeň už byla dávno hotová a většina jablek uložená ve sklepě, děti si našly způsob, jak je znovu přivést k životu. S pastelkami a štětci jim daly netradiční, hravé barvy, které probudily ještě více podzimní atmosféry. Každý si pak mohl prohlédnout jablka v odstínech, jaké si jen dokázal představit.
Všechny výtvory měly jednoho zvláštního ochránce – podzimního skřítka. Skřítek, který podle dětí přichází z hlubin lesa, hlídal jejich práce, sledoval, jak pod jejich rukama ožívají podzimní motivy, a zajišťoval, aby se každý mohl ponořit do kouzelného světa barev a příběhů, které třída vytvořila.
Díky podzimním břízám, vlaštovkám i pestrým jablkům se třída ze 3.B proměnila v kouzelnou podzimní zahradu, kde fantazie neměla hranice a každý výtvor vyprávěl svůj vlastní příběh.
Děti ze 3.B , Eva Hubková a Blanka Kubcová
Adaptační den 3.B
07.10.2024
19.září jsme s Míšou zažili nádherný adaptační den. Začali jsme tím, že jsme si společně sedli a povídali si o pravidlech, která bychom měli dodržovat ve třídě i ve škole. Bylo důležité, aby každý rozuměl tomu, co je správné a co pomáhá vytvořit dobré prostředí pro všechny.
Po téhle diskusi jsme se přesunuli ven na zahradu, kde nás čekaly různé soutěžní hry. Smáli jsme se, soutěžili a užívali si společně strávený čas na čerstvém vzduchu. Ten den byl plný radosti a přátelství.
Míšo, děkujeme a těšíme se na další setkání. Žáci z 3.B ,Eva Hubková a Blanka Kubcová
Voda
03.10.2024
Nedávné povodně, které silně zasáhly Broumovsko, byly často se opakujícím tématem diskuzí žáků 3.A třídy. Povídali jsme si o tom, kde se voda na zemi bere, jak funguje její koloběh, jaký význam má pro lidi, zvířata a rostliny. Z vyprávění vyplynula její důležitost. Školáci porovnávali neblahé dopady extrémního sucha a situace, kdy je vody nadbytek. Uznali, že obě situace mohou přinést katastrofální následky.
Žáci dostali prostor k sepsání svých myšlenek na téma Voda , což pro ně nebylo vůbec jednoduché. Přesto vynaložili veliké úsilí a vznikly docela zajímavé práce.
Že má voda velkou sílu a bere vše, co jí přijde do cesty, to už školáci také vědí. My zůstali jen u větví a kmenů stromů, kterých bylo všude po opadnutí vody podél řeky Stěnavy moc. Názorně jsme si ukázali, jak se počítá pomocí letokruhů stáří stromů. Řez stromu se stal tématem výtvarné výchovy.
Na závěr našeho povídání o vodě si každý třeťák namaloval deštník, který úplně postačí do mírného deště na cestu do školy.
Petra Hašková
VZPOMÍNKA Výlet 3.B do obory v Hejtmánkovicích
29.09.2024