Páťáci na 2. stupni

12. června 2024

S blížícím se koncem školního roku si páťáci častěji začínají uvědomovat, že od září bude vše jinak. Mají obavy, zda přestup na 2.stupeň zvládnou, jaké to tam bude....??? A opravdu bude vše jinak a jsou obavy na místě ??

A tak jsme si šli na jeden den výuku na 2.st vyzkoušet. Učili jsme se v různých třídách a učebnách v přízemí, v 1.patře i úplně nahoře. Tímto bych také chtěla poděkovat druhostupňovým třídním učitelům za ochotu a vstřícnost při obsazování volných tříd:-)


A zde jsou postřehy některých žáků :

.....líbilo se mi to přecházení ze třídy do třídy......podle mě, určitě někde něco zapomenu......zjistili jsme, co máme dělat při odchodu ze třídy.....nebyly tam kapesníky......jsem ráda, že jsme si to mohli vyzkoušet, aspoň víme, co nás čeká.....poznali jsme, co má na starost třídní služba....vrzala podlaha a židle.......paní učitelka se k nám chovala jako bychom byli na 2.st.........líbilo se mi, jak jsme se osamostatňovali....třídy byly hezký a vyzdobený......mohl jsem sedět, kde jsem chtěl.....jsem ráda, že jsme si to zkusili......byl to prima den......už se těším na 2.stupeň......

Dobrá zkušenost pro děti i pro paní učitelku:-)

Dana Freiwaldová s 5.B

Zpět